Підсумки етапу.

У Формулі-1 пройшов другий етап сезону — Гран-прі Саудівської Аравії. Перемогу у гонці здобув чинний чемпіон світу Макс Ферстаппен з команди "Ред Булл".

Перший етап сезону Формули-1 прийняв Бахрейн. Дебютну гонку 2024 року виграв Ферстаппен, збільшивши переможну серію, яка розпочалась ще у 2023-му, до восьми Гран-прі.

Перемога Ферстаппена та дебют 18-річного Бермана за

За підсумками кваліфікації в Саудівській Аравії Ферстаппен розпочав гонку з поула. У першій трійці стартової решітки нідерландського пілота переслідували Шарль Леклер з "Феррарі" та партнер по "Ред Буллу" Серхіо Перес.

Як минуло Гран-прі Саудівської Аравії Через проблеми з коробкою передач не зумів стартувати представник "Альпіна" П'єр Гаслі. А на старті гонки з дистанції зійшов пілот "Астон Мартіна" Ленс Стролл, який врізався у бар'єри. Після аварії канадець повідомив, що з ним все гаразд.

Після інциденту зі Строллом на трек виїхала машина безпеки. Перед відновленням гонки Ландо Норріс з "Макларена" випередив Ферстаппена, однак нідерландець досить швидко повернув собі лідерство. До кінця гонки Ферстаппен вже не поступався першим місцем та впевнено доїхав до фінішу. Другим став Перес, який також повторив свій результат з Гран-прі Бахрейну. Натомість перший подіум у цьому сезоні завоював Леклер, який фінішував третім. Однією з головних подій Гран-прі став дебют 18-річного Олівера Бермана, який замінив у складі "Феррарі" Карлоса Сайнца, що переніс операцію на апендицит. У першій в кар'єрі гонці на цьому рівні британець нав'язав боротьбу досвідченим пілотам, зокрема Льюїсу Гемілтону, та посів сьоме місце, при цьому стартувавши 11-м.

Формула-1. Гран-прі Саудівської Аравії-2024: топ-10 Макс Ферстаппен ("Ред Булл") – 50 кіл Серхіо Перес ("Ред Булл") +13.643 секунди Шарль Леклер ("Феррарі") +18.639 Оскар Піастрі ("Макларен") +32.007 Фернандо Алонсо ("Астон Мартін") +35.759 Джордж Расселл ("Мерседес") +39.936 Олівер Берман ("Феррарі") +42.679 Ландо Норріс ("Макларен") +45.708 Льюїс Гемілтон ("Мерседес") +47.391 Ніко Гюлькенберг ("Хаас") +1:16.996 Що означають результати Гран-прі Саудівської Аравії Ферстаппен виграв дев'яте поспіль Гран-прі Формули-1. Востаннє його випереджали у вересні 2023 року: тоді в Сінгапурі перемогу здобув Карлос Сайнц. Нідерландський гонщик здобув 56-ту перемогу у кар'єрі. За цим показником його випереджають лише Льюїс Гемілтон (103) та Міхаель Шумахер (91). Олівер Берман став третім наймолодшим дебютантом в історії Формули-1 — 18 років, 10 місяців та один день. У більш ранньому віці гонку провели лише Макс Ферстаппен (17 років та 166 днів) та Ленс Стролл (18 років 148 днів).

Наступний етап сезону Формули-1 відбудеться 24 березня в австралійському Мельбурні.