Більшість українців у березні 2024-го за кубометр газу платитимуть 7,96 грн. Це тариф “Нафтогазу”, який діє до кінця опалювального сезону та не змінився.

Тариф на газ із 1 березня: скільки коштуватиме кубометр

При цьому частина українських українців купує газ в інших постачальників. Це приблизно 3% споживачів, які сплачують за кубометр від 7,70 до 9,99 грн. obozrevatel.com

За підрахунками ГазПравди, у 7 постачальників ціна кубометра нижча за 8 грн, ще у 5 – вища. Нагадаємо, що переважна більшість (близько 98%) українських побутових споживачів газу нині є клієнтами газопостачальної компанії “Нафтогаз України”. Це 12,3 млн українських домогосподарств, які купують природний газ за гарантованою ціною 7,96 грн за кубометр.

Наголошуємо, чинні річні тарифні пропозиції діють до 1 травня 2024 року включно. Тобто до кінця опалювального сезону газ точно не подорожчає.

Ще одне нововведення із січня

В Україні запровадили плату за обслуговування внутрішньобудинкових мереж (третій платіж за газ). Її розмір становитиме від 40 до 1500 грн. Сума залежить від стану будинку, а також кількості квартир у ньому.

“Газмережі” (входить до групи “Нафтогаз”) уже опублікували на своєму сайті орієнтовну вартість обслуговування внутрішньобудинкових мереж. Це не єдиний оператор в Україні, “Газмережі” обслуговують споживачів у Кіровоградській, Дніпропетровській, Харківській, Київській, Житомирській, Львівській, Вінницькій, Черкаській, Волинській, Чернігівській, Закарпатській, Тернопільській, Запорізькій областях.

Джерело