Матч проти "гірників" команда закінчила внічию 0:0.

Футбольному клубу "Олександрія" загрожує технічна поразка у матчі з "Шахтарем" у 18-му турі чемпіонату України. У клубі повідомили, що один з футболістів, півзахисник Іван Калюжний, не був заявлений за команду у грі.

"Олександрія" відібрала очки у "Шахтаря" в першому поєдинку УПЛ у 2024 році. Матч між командами закінчився внічию 0:0.

Одним з гравців, що взяв участь у матчі, був півзахисник "Олександрії" Іван Калюжний. Футболіст повернувся до складу команди після піврічної оренди в черкаському ЛНЗ і провів на полі всі 90 хвилин. Утім, саме участь Калюжного може призвести до технічної поразки "Олександрії" у матчі проти "Шахтаря".

Що сталося?

Журналіст Володимир Звєров повідомив на своїй сторінці у Telegram, що Калюжний не був заявлений у склад "Олександрії", а тому не міг взяти участі у поєдинку проти "Шахтаря". У паспорті футболіста останнім клубом було вказано саме ЛНЗ, за який він грав у першій частині сезону.

У профілі "Олександрії" на сайті УПЛ, на момент публікації новини, статус Калюжного був вказаний як "відзаявлений".

Згодом ситуацію щодо Калюжного пояснили в "Олександрії". Клуб визнав свою помилку: футболіст не був заявлений за команду у матчі проти "Шахтаря".

"Повідомляємо, що, на превеликий жаль, півзахисник Іван Калюжний не був заявлений за ФК «Олександрія» у матчі з ФК «Шахтар» 26 лютого 2024 року. Перепрошуємо у всіх уболівальників, команди та тренерського штабу. Ця прикра помилка сталася через людський фактор.

Іван Калюжний є гравцем нашого клубу з 2021 року і в різні періоди виступав за інші клуби на правах оренди. При внесенні гравця в заявку на гру в системі УПЛ в розділі «Рапорт арбітра» система сприйняла гравця як заявленого, хоча він був відзаявлений 29.08.2023 року, що не дало змогу своєчасно відреагувати на цю ситуацію", — повідомляється в заяві "Олександрії".

Також у клубі повідомили, що від виконання обов'язків через інцидент усунуто спортивного директора Олександра Маркова. Справа ж передана до КДК УАФ, який має ухвалити рішення щодо ситуації.

Що загрожує "Олександрії" через участь Калюжного? Згідно зі статтею 13.7 регламенту УПЛ, "Олександрія" має отримати технічну поразку 0:3 у матчі проти "Шахтаря" через участь Калюжного. Наразі КДК УАФ чи УПЛ не публікували рішення щодо санкцій проти "Олександрії" через участь Калюжного. Клуб йде на 11-й позиції з 17 очками після 17 поєдинків і залишиться на цьому місці у разі технічної поразки. Водночас "Шахтар", у разі присудження технічної перемоги, підніметься на третє місце — обійде за набраними очками "Полісся". Турнірна таблиця УПЛ після 18 турів "Кривбас" — 37 очок (18 матчів), 34:17 (різниця голів) "Дніпро-1" — 35 (18), 27:17 "Полісся" — 33 (18), 25:13 "Шахтар" — 32 (16), 26:13 "Динамо" — 31 (15), 37:20

...

11. "Олександрія" — 17 (17), 12:20

Джерело