Президент України Володимир Зеленський затвердив кандидатури заступників новопризначеного головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського та заступників нового начальника Генштабу Анатолія Баргилевича.

Про це Зеленський повідомив у вечірньому зверненні 10 лютого.

Так, на посади заступників Головнокомандувача ЗСУ призначили полковників Вадима Сухаревського та Андрія Лебеденка.

Сухаревський відповідатиме за безпілотні системи та застосування дронів Силами оборони. Раніше він був командиром 59 мотопіхотної бригади. Лебеденко відповідатиме за інновації: технологічний компонент армії та бойових систем.

Заступниками начальника Генерального штабу Збройних Сил України бригадний генерал Володимир Горбатюк, бригадний генерал Олексій Шевченко та бригадний генерал Михайло Драпатий.

Зеленський призначив заступників головнокомандувача ЗСУ та начальника Генштабу. Хто вони та за що відповідатимуть Горбатюк відповідатиме за оперативну роботу, роботу штабів, планування, управління. Раніше він був командиром 54-тої окремої механізованої бригади ЗСУ, що дислокується у Бахмуті. Шевченко займатиметься логістикою. Він — Начальник Військової академії, також проходив службу на командних посадах артилерійських підрозділів, на посаді заступника начальника Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Драпатий відповідатиме за підготовку, якісне тренування військових. Драпатий – колишній командувач 58 мотопіхотної бригади та ОУВ "Херсон".

8 лютого Зеленський звільнив Залужного з посади головнокомандувача ЗСУ та призначив на це місце генерал-полковника Олександра Сирського, який раніше керував Сухопутними військами.

9 лютого Олександр Сирський розповів про пріоритетні завдання, які стоять на порядку денному. Серед іншого, це чітке та детальне планування дій усіх органів військового управління, об'єднань, з'єднань і частин з урахуванням потреб фронту в новітній зброї, яка надходить від партнерів, а також "найшвидший та раціональний розподіл й доставка всього необхідного для бойових частин була і залишається основним завданням військової логістики".

Джерело