В 2023 році на Прикарпатті за порушення законодавства про рекламу наклали штрафних санкцій на суму 166 973 грн.

Спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області в ході здійснення контролю за дотриманням законодавства про рекламу у 2023 році дослідили 522 рекламоносії, з них:

331 – у сфері зовнішньої реклами;

На Прикарпатті пів сотні підприємців оштрафували за порушення в рекламі

25 – у сфері внутрішньої реклами;

54 – на телебаченні та радіо;

78 – в друкованих медіа;

34 – на транспорті.

За результатами досліджень завели 51 справу про порушення законодавства про рекламу та станом на 01.01.2024 р. розглянуто 50 справ.

«За результатами розгляду справ винесено 50 рішень про накладення шрафу за порушення законодавства про рекламу на загальну суму 166973 грн., з них: 42 штрафи на суму 93 тис. грн сплачено добровільно та 8 рішень на суму 74 тис. грн направлено до суду, з метою примусового стягнення.

Також видано 11 приписів про усунення порушень відносно тих суб’єктів реклами, які на час розгляду не повідомили про усунення порушень, прийнято 8 рішень про визнання реклами недобросовісною (реклама, що вводить або може ввести в оману споживачів реклами, завдати шкоди особам, державі чи суспільству внаслідок неточності, недостовірності, двозначності, перебільшення, замовчування, порушення вимог щодо часу, місця і способу розповсюдження;) та 3 рішення про зупинення розповсюдження зовнішньої реклами», – кажуть у Держпродспоживслужбі.

У випадках, коли реклама розповсюджується з порушенням вимог Закону України «Про рекламу», або з метою отримання консультацій слід звертатись до Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області тел.(0342)528398.

На Прикарпатті пів сотні підприємців оштрафували за порушення в рекламі

Джерело