Союз автомобільних перевізників Словаччини (UNAS) 11 грудня відновив блокування руху вантажних транспортних засобів на прикордонному переході "Вишнє Нємецьке — Ужгород". Про це Суспільному розповіла речниця Закарпатської митниці Вікторія Сенгетовська.

За словами Вікторії Сенгетовської з 16:00 словацькі автоперевізники заблокували рух вантажівок з боку України. На виїзд зі Словаччини рух вантажівок наразі не блокують.

"Що стосується в’їзду на митну територію України, то протестувальники поки не перешкоджатимуть руху великогабаритного транспорту зі Словаччини. Зауважимо, що пасажирський напрямок і надалі працюватиме в штатному режимі", — додає Вікторія Сенгетовська.

Далекобійник Дмитро з Тячівського району, який їде в Чехію, розповів, що у черзі на українсько-словацькому кордоні стоїть кілька годин. Каже: чув, що в'їзд в Словаччину іноземні перевізники будуть перекривати.

Відновлення блокування пункту пропуску

"Чи пройду? Ну з огляду скільки часу будуть перекривати рух. Якщо годину-дві-три-п'ять, то таке, а якщо закриють на невизначений час, як говорять, тоді будемо щось друге робити, будемо їхати додому", — розповідає Дмитро.

Далекобійник Денис, який їде в Братиславу з Волинської області, розповідає, що через поломку затримався. Сьогодні прочитав, що будуть блокувати КПП — це дуже сильно впливає на плани.

"Це капець. Я негативно ставлюся до нього. Загалом зриваються терміни доставки. У мене на вівторок крайній термін. А якщо не встигну, то будуть штрафи", — додає Денис.

Також 11 грудня біля пункту пропуску "Захонь — Чоп" оголосили страйк й угорські перевізники оголосили умови й терміни демонстрацій. Акція протесту триватиме до 31 грудня і не супроводжуватиметься блокуванням руху вантажівок у пункт пропуску.

"За інформацією, яка нам надійшла від угорських колег, протестанти не чинять жодних дій щодо перешкоджання руху вантажних автомобілів. Пропуск вантажівок на стороні Угорщини здійснюється у штатному режимі", — речниця Чопського прикордонного загону розповіла Олена Трачук.

Що відомо про блокування словацько-українського кордону

Союз автомобільних перевізників Словаччини (UNAS) 29 листопада повідомив, що розпочне блокування прикордонного пункту "Вишнє Нємецьке – Ужгород" з 1 грудня. Метою протесту є приєднання до польських перевізників.

Цього місяця представники UNAS уже блокували на годину пункт перетину кордону "Вишнє Нємецьке — Ужгород" з боку Словаччини, висловивши солідарність із польськими страйкарями. Вони вимагали від Брюсселя запровадити дозволи на перевезення для українських транспортних засобів, оскільки європейські компанії не можуть з ними конкурувати – це те саме, що вимагають протестувальники на кордоні Польщі з Україною.

1 грудня на території Словаччини розпочато блокування руху вантажівок через пункт пропуску "Вишнє Нємецке", що суміжний українському пункту пропуску "Ужгород".

4 грудня о 22:00 словацькі протестувальники, які блокували рух вантажівок через пункт пропуску "Вишнє Нємецьке", завершили акцію. Оформлення транспортних засобів здійснюють встановленим порядком.

8 грудня, через тиждень після розблокування пункту пропуску "Вишнє Нємецьке — Ужгород", Союз автомобільних перевізників Словаччини (UNAS) провів зустріч з міністром транспорту Йозефом Ражем. Однак дійти згоди щодо виконання вимог перевізників не вдалося.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads

Джерело