11 грудня у Київському районному суді Полтави відбулось судове засідання у справі колишньої міської голови Слов'янська Нелі Штепи. Суд призначив наступне — на 8 лютого 2024 року. Справу продовжать слухати у Полтаві.

Про це Суспільному Донбас повідомив речник Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко.

"Неля Штепа була відсутня під час судового розгляду. Адвокати також не зʼявились", — розповів Дмитро Чубенко.

Як розповів Суспільному адвокат Штепи Олександр Тананакін, на засідання в Київському районному суді Полтави, Штепа не приїхала через стан здоров'я, вона хворіє. За словами захисника, Неля Штепа перебуває у Слов'янську.

Хворіє весь рік. Суд задовольнив клопотання про привід Штепи на наступне засідання

"Я писав клопотання о перенесенні засідання", — каже Тананакін.

Речник Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко розповів Суспільному, що прокурор подав клопотання про привід обвинуваченої Нелі Штепи у наступне судове засідання.

"Ухвалою суду вказане клопотання задоволено. Оголошено про привід обвинуваченої, яке доручено ГУНП в Харківській області", — розповів речник.

Дмитро Чубенко уточнив, що нових клопотань про передачу справи в Орджонікідзевський районний суд міста Харкова не було.

Неля Штепа не була присутня на жодному з шести судових засідань, які відбулись з початку року, підсумував речник облпрокуратури. За твердженням сторони захисту вона перебуває на лікуванні.

Цьогоріч Верховний суд відмовив у клопотанні прокуратури про зміну підсудності з Полтави до Харкова, розгляд справи відкладали через стан здоров'я Штепи, який не дозволяє їй приїздити на засідання, тоді прокурор ініціював підготовку судового запиту щодо встановлення виду лікування Нелі Штепи з метою встановлення можливості її присутності під час судового розгляду .

Що відомо про справу колишньої міської голови Слов'янська Нелі Штепи

Суди дев'ятий рік розглядають справу проти Нелі Штепи. Колишню Слов'янську міську голову звинувачують у створенні терористичної організації та посяганні на територіальну цілісність України. За версією слідства, вона сприяла захопленню міста підтримуваними Росією бойовиками. Слов’янськ був захоплений з квітня по липень 2014 року.

Штепу затримали у липні 2014 року під час звільнення Слов’янська від бойовиків. Її взяли під варту. У СІЗО вона провела три роки, потім рік — під домашнім арештом із електронним браслетом. У січні 2018 році сплив термін цього запобіжного заходу.

У липні 2021 року обвинуваченій Нелі Штепі обрали запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.

У лютому 2021 року Нелю Штепу допитали в суді. Вона заявила, що не визнає провини у посяганні на територіальну цілісність та створенні терористичної організації у 2014 році. У суді Штепа пояснювала, що під час окупації міста "закликала" Путіна та російські війська під загрозою терористів, бо знаходилась у них в полоні.

Неля Штепа подала заяву до Європейського суду з прав людини. В заяві вона позивалася проти України. 24 жовтня 2019 року ЄСПЛ постановив, що Україна має виплатити Штепі 2600 євро моральної компенсації та 1000 євро компенсації судових витрат.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

Джерело