У 2023 році можливість вступу до закладів професійно-технічної освіти Черкащини продовжили до 1 жовтня. Регіональне замовлення виконали на 96 відсотків. Серед популярних професій — трактористи, слюсарі, водії та кухарі.

Про це під час брифінгу розповів очільник обласного управління освіти Валерій Данилевський.

Загалом, за словами Валерія Данилевського, станом на 1 жовтня 2023 року прийняли на навчання за регіональним замовленням 2 806 людей. З вересня по жовтень вступали переважно переселенці.

"Для нас це феномен, ми не розуміємо, чому так сталося. Серед популярних професій — трактористи, слюсарі, водії та кухарі. Від початку повномасштабного ми орієнтувались на те, щоб готувати фахівців подвійного призначення — і для цивільного життя, і для військового. Наразі 1 944 людини здобувають таку професію. Подальшому в країні буде ще більша потреба в робітничих професіях, і ми готуємо ще більше напрямків, де б могла навчатися молодь", — додав він.

Готують фахівців для фронту і тилу: на Черкащині держзамовлення на профтехосвіту виконали на 96%

3 початком військової агресії Росії заклади професійно-технічної освіти взяли чіткий курс на підготовку кваліфікованих робітників за професіями, актуальними як для забезпечення обороноздатності держави, так і для повоєнної відбудови України, зазначив Валерій Данилевський:

"Так, цьогоріч є можливість безоплатно здобувати такі необхідні для ЗСУ професії: тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва; слюсар із ремонту колісних транспортних засобів; водій автотранспортних засобів, професії, повʼязані з ІТ-технологіями; кухар. Разом із тим, успішний фронт неможливий без міцного тилу, а це пошив однострою, а також ремонт та відновлення техніки, тому це ще й професії швейної галузі та професії з оброблення металу. Також у 2023 році розпочали підготовку кваліфікованих робітників для повоєнної відбудови країни та відновлення її економіки. Це будівельні професії та професії електротехнічного спрямування".

До вже наявних професій планують додати ще й інші, додав посадовець:

"Це такі спеціальності як «Оператор обробки інформації та програмного забезпечення», «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва» та «Оператор дрона». «Оператор дрона» — це сучасна й популярна професія у сільському та лісовому господарствах, у будівництві та екології, і, що особливо актуально, — у оборонному секторі. Про перспективність цієї професії свідчить кількість вакансій та розмір заробітної плати, яку пропонують на сайтах з пошуку роботи — 20-25 тисяч гривень".

Розповів Валерій Данилевський і про стан працевлаштування випускників закладів професійно-технічної освіти:

"У 2022-2023 навчальному році випуск кваліфікованих робітників у закладах професійної освіти області становив 3 149 людей. Забезпечили першим робочим місцем 3 014 (95,71 % від кількості випускників). Призвали на військову службу 11 випускників, продовжили навчання у вищих закладах освіти 34. Непрацевлаштованими залишились 90 випускників. У порівнянні з минулим роком збільшилась кількість непрацевлаштованих випускників (переважно чоловіків) на 1,32 %, в результаті посилення процесів міграції працездатної молоді за кордон, викликаної воєнним станом)".

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Джерело