Скидання армією Росії керованих авіабомб в акваторію острова Зміїний є небезпечним, оскільки це може спровокувати додаткову детонацію морських мін у цьому районі.

Про це 3 жовтня у коментарі Суспільному розповіла начальниця координаційного пресцентру Сил оборони півдня України Наталя Гуменюк.

2 жовтня російська армія скинула на Зміїний дві керовані авіабомби. За словами Наталі Гуменюк, таким чином Росія намагається тиснути на цивільне судноплавство і зірвати роботу гуманітарного коридору, оскільки поряд проходять міжнародні транспортні шляхи.

Наталя Гуменюк додала, що армія РФ скидає в акваторію Зміїного керовані авіаційні бомби потужністю 500 кг в тротиловому еквіваленті. Це, на її думку, може спровокувати додаткову детонацію морських мін.

Скидання авіабомб біля Зміїного може спровокувати додаткову детонацію морських мін — Гуменюк

"Там можуть бути морські міни, ми говорили про надзвичайну замінованість і акваторію територіального моря, і виключно економічної зони. Плюс шторми, які для цієї пори року досить типові, могли зривати міни з кріплень. Тому потрапляння таких керованих авіабомб у цьому напрямку дуже небезпечне. Воно може спровокувати додаткову детонацію морських мін", — зазначила Наталя Гуменюк.

Що відомо про "гуманітарний коридор" у Чорному морі

У серпні Україна оголосила про "гуманітарний коридор", щоб звільнити кораблі, що прямують до африканських та азійських ринків, і щоб обійти фактичну блокаду Росії після того, як Москва відмовилася від угоди, яка гарантувала її експорт під час війни.

ВМС ЗСУ повідомили про відкриття тимчасового коридору, яким можуть скористатися всі цивільні судна, зокрема ті, які перебувають у портах Одеси.

Україна запропонувала цей маршрут у своєму зверненні до Міжнародної морської організації. Йдеться про судна, які застрягли в українських портах с початку повномасштабної війни.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

Джерело