У річці Ворона, водночас, нафтопродуктів не виявлено

На Прикарпатті після аварії на нафтопроводі забруднення у річці Стримба перевищує допустимі норми для потреб населення у 10 разів. Про це у Facebook повідомляє Дністровське басейнове управління водних ресурсів (БУРВ).

"Фахівцями лабораторії моніторингу вод Західного регіону Дністровського БУВР 02.10.2023 здійснено відбір проб в зоні кризової ситуації, що сталася в Надвірнянському районі 30 вересня в результаті розгерметизації трубопроводу, що призвело до виливу нафтопродуктів у річку Стримба. У порівнянні з дослідженням проби води, відібраної 30 вересня, встановлено зменшення концентрації нафтопродуктів з 7,7 мг/дм3 до 3,2 мг/дм3 в р. Стримба, що у 10,6 раза перевищує встановлені гігієнічні нормативи якості води водних об’єктів для задоволення питних і господарсько-побутових потреб населення", – повідомляє Дністровське БУВР.

Аварія нафтопроводу на Івано-Франківщині: забруднення річки Стримба поки що перевищує норми в 10 разів

У компанії також зауважують, що у річці Стримба концентрація нафтопродуктів у 64 рази вище гранично допустимих для води рибогосподарських водойм.

Водночас у річці Ворона нафтопродуктів не виявлено.

"Показники хімічного споживання кисню та вмісту синтетичних поверхнево-активних речовин в обох річках не перевищують граничнодопустимі концентрації", – зауважили у Дністровському БУВР.

Як повідомляв 5.UA, 30 вересня на Прикарпатті прорвало нафтопровід – стався потужний вибух, небо затягнуте чорним димом.

Постраждали дев’ять людей, п’ятеро госпіталізовані, з них двоє – діти. В обох хлопчиків 8 і 11 років площа опіків тіла понад 70% і вкрай важкий опіковий шок. Одного з них учора перевезли у Львівський опіковий центр.

За фактом пошкодження нафтопродуктопроводів, які спричинили нещасні випадки з людьми, призвели до пожежі, значного забруднення довкілля та інших тяжких наслідків поліція відкрила кримінальне провадження.

Нині лікарі борються за життя хлопчиків, які постраждали внаслідок вибуху нафтопродуктів.

Дивіться також відео: Вибух у Києві. Оперативна інформація з місця подій

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

  • Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело