На позачерговій сесії Івано-Франківської обласної ради прикарпатські депутати теж прийняли звернення до Президента та Верховної Ради щодо «військового» ПДФО. Проте, у сесійній залі не обійшлося без суперечок. 

На розгляд депутатів винесли два варіанти звернення. Перше від фракції «Європейська Солідарність»  озвучив Ростислав Кукурудз.

“Дуже важливо кошти з «військового»ПДФО спрямувати на потреби військових. Потрібно надавати саме ту допомогу, яка наразі необхідна. А найголовніше – робити це прозоро.  Саме це можуть забезпечити місцеві бюджети. Ми закликаємо  70% коштів з ПДФО військових спрямовувати місцевим громадам на потреби військових, за поданням військових частин.  30% коштів з ПДФО військових – спрямовувати місцевим громадам на облаштування захисних споруд. 100% коштів Дорожнього фонду, який слід передати до основного фонду Держбюджету, – спрямувати на бюджетне кредитування військової промисловості.» – заявив Ростислав Кукурдз.

Загалом в Україні понад 200 громад підтримали  саме такий варіант розподілу “військового” ПДФО.

Водночас, заступник голови обласної ради Микола Палійчук, запропонував альтернативне рішення, в якому йшлося про те, що з «військового» ПДФО  50% коштів спрямувати на централізовані військові потреби, а інших 50% — залишити у громадах для забезпечення своїх військових.

“Ми пропонуємо альтернативу. Розподілити порівно: 50% – на потреби армії , а 50 % – залишити в громадах на потреби їхніх військових, але важливо їх розчепити пропорційно на правах обласного бюджету для місцевих бюджетів залежно від кількості осіб, які служать від тієї чи іншої громади”, – Микола Палійчук.

Пропозицію, яку озвучив заступник голови облради напрацювали три фракції  більшості – «Свобода», «За майбутнє» та Батьківщина. Саме цей варіант пропорційного розподілу “військового” ПДФО і підтримали депутати, віддавши за нього 45 голосів.

Івано-Франківська облрада висловилася щодо розподілу “військового” ПДФО Івано-Франківська облрада висловилася щодо розподілу “військового” ПДФО Івано-Франківська облрада висловилася щодо розподілу “військового” ПДФО Івано-Франківська облрада висловилася щодо розподілу “військового” ПДФО

Джерело