Президент Володимир Зеленський провів зустріч із главою Європейської ради Шарлем Мішелем на полях 78 сесії Генасамблеї ООН у Нью-Йорку.

Про це очільник держави повідомив у соцмережі X.

"Обговорили стан виконання семи рекомендацій Єврокомісії щодо членства України в ЄС", — зазначив Зеленський.

Президент також поінформував Мішеля про ситуацію на полі бою. У цьому контексті політики наголосили на важливості оборонної підтримки України з боку Європейського Союзу.

Зеленський провів зустріч з главою Євроради: про що говорили

"Особливу увагу ми приділили Формулі миру та Глобальному саміту миру", — додав очільник української держави.

Що відомо про вступ України в ЄС

Європейська рада на саміті у Брюсселі 23 червня надала Україні статус кандидата в ЄС. Київ має провести декілька важливих реформ, пов’язаних, зокрема, з верховенством права, олігархами та корупцією.

"Комісія рекомендує надати Україні європейську перспективу. Це, звісно, за умови, що в країні проведуть низку важливих реформ. На думку комісії, Україна чітко продемонструвала прагнення та рішучість жити за європейськими цінностями та стандартами", — сказала президентка Єврокомісії Урсула Фон Дер Ляєн.

"Низка важливих реформ" — це сім наступних умов:

реформа Конституційного суду; продовження судової реформи; антикорупція, включно з призначенням керівника САП; боротьба з відмиванням коштів; втілення антиолігархічного закону; узгодження аудіовізуального законодавства з європейським; зміна законодавства про нацменшини.

Джерело