Російська армія утримує оборону в районі Новопрокопівка-Вербове-Очеретувати, використовуючи підрозділи, які були перекинуті зі сходу. Однак, коли ці підрозділи будуть знищені чи ослаблені, їм буде важко продовжувати оборону.

Про це сказав військово-політичний оглядач групи "Інформаційний опір" Олександр Коваленко.

"Бермудський трикутник і навіть чорна діра Чорнобаївка - це дитячий белькіт у порівнянні із запорізьким трикутником Новопрокопівка-Вербове-Очеретувате. Якщо вам здається, що там щось сповільнилося, то ви помиляєтеся.Усього кілька прикладів чому саме так", - заявив експерт.

Як пояснив Коваленко, коли ЗСУ розгорнули на цій ділянці прорив першої лінії оборони на початку червня 2023-го, дуже швидко командування РФ стало спрямовувати на посилення оборони смуги забезпечення резерви з другої лінії оборони.

"По суті ці резерви там і залишилися. У чорноземі", - додав він.

Коли ЗСУ розгорнули у другій лінії оборони дії щодо розширення плацдарму, формуючи умови для прориву, командування ворожою армією стало стягувати у Запорізьку область, зону відповідальності групи військ "Схід" сили та кошти з інших плацдармів, зон відповідальності.

"Найяскравіший приклад, це перекидання з Луганської області, зони відповідальності ДВ "Захід" та ГВ "Центр" підрозділів 76-ї ДШД та 7-ї ДШД, зокрема 234-го та 237-го десантних полків. Перекинули їх сюди близько двох тижнів тому. СОУ припинилися і... І проковтнули ці підрозділи", - заявив Коваленко.

За два тижні був знищений не те щоб наступальний, оборонний потенціал перекинутих за сотні кілометрів боєздатних сил противника.

"Свіжатинку пережували і проковтнули, навіть не поперхнувшись. Тепер можна рухатись далі", - додав Коваленко.

Тим часом інший військовий оглядач пояснив, чому зараз особливо важливо відрізати противника від логістики.

Перерізання лінії Андріївка-Курдюмівка-Кліщіївка - пріоритетне завдання українських захисників у районі Бахмута, вважає військовий оглядач Денис Попович.

▶ На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео: ВСУ идут! Как добраться до Горловки и Токмака | ПОПОВИЧ

Читайте також:

  • Ворог із трьох боків та "нальоти" дронів: який вигляд мають звільнені Урожайне та Благодатне
  • Вщент розбита 72 бригада РФ в районі Андріївки: як це вплине на боєздатність ЗСУ на Бахмутському напрямку
  • Контрнаступ ЗСУ, танки Abrams та військова допомога: основні заяви Остіна на засіданні "Рамштайн"

Джерело