Президент наголосив, що росія заслуговує на роззброєння і зараз: терористи не мають права володіти ядерною зброєю

Президент України Володимир Зеленський виступив на засіданні Генасамблеї ООН. Глава держави присвятив свій виступ російсько-українській війні, а також "зерновому коридору", який блокує росія. 

Зеленський нагадав, що Україна віддала свій третій за величиною ядерний арсенал. Утім "подальша історія довела, що саме Росія найбільше заслуговувала на ядерне роззброєння ще тоді, в 1990-х". За його словами, зараз росія заслуговує на роззброєння і зараз, адже терористи не мають права володіти ядерною зброєю.

Також президент звернув увагу, що росія заблокувала українські чорноморські та азовські морські порти, а порти на Дунаї досі залишаються мішенню для її ракет і безпілотників. 

"Ми запустили тимчасовий експортний коридор у Чорному морі. Ми працюємо над збереженням сухопутних маршрутів. Тривожно бачити, як у цей час дехто в Європі підриває солідарність і влаштовує політичний театр, роблячи із зерна трилер. Може здаватися, що вони грають власну роль, але натомість вони допомагають підготувати сцену для московського актора", – зазначив Зеленський.

Глава держави нагадав і про масові викрадення та депортації, які стали частиною держполітики росії. 

"Викрадених українських дітей у Росії вчать ненавидіти Україну, розривають усі зв’язки з їхніми сім’ями. Це геноцид", – зазначив президент.

Також Зеленський заклкав відновити дію Статуту ООН і гарантувати повну силу світового порядку, що ґрунтується на правилах. Завтра він планує представити деталі української формули миру на спеціальному засіданні Ради Безпеки ООН.

"Мені відомо про спроби укласти якісь тіньові угоди за лаштунками. Злу не можна довіряти. Запитайте пригожина, чи варто довіряти обіцянкам путіна. Будь ласка, почуйте мене. Нехай єдність вирішує все відкрито", – підкреслив Зеленський.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Дивіться також відео за темою: Зернова угода має діяти безстроково – Шмигаль

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело