Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, якщо Польща та Угорщина не скасують односторонню заборону щодо імпорту української агропродукції, Україна у відповідь заборонить імпорт певних категорій товарів із цих двох країн.

Про це прем'єр написав у Telegram.   

За словами Шмигаля, український уряд пропонує ЄС та країнам-сусідам компромісний сценарій. Україна вже представила Європейській комісії план дій щодо контролю за експортом чотирьох груп агротоварів з України. 

Україна обмежить імпорт з Польщі та Угорщини, якщо вони не скасують зернове ембарго – Шмигаль

"Такий контроль допоможе запобігти будь-яким викривленням ринку в сусідніх державах-членах ЄС. Зокрема, плануємо ухвалити постанову, яка передбачає, що товари, які йдуть в режимі експорту до п'яти держав-сусідів, будуть отримувати верифікацію та погодження від українського Міністерства економіки", — пояснив прем'єр.

Водночас Україна вже подала формальні запити до Польщі, Угорщини та Словаччини про порушення норм Світової організації торгівлі. 

Також Україна починає антидискримінаційне розслідування проти недружніх дій цих країн у торговельній сфері на основі статистики 2023 року.

"Якщо Польща та Угорщина не погодяться на узгоджені з Єврокомісією заходи та не скасують односторонні заборони щодо наших товарів, ми ухвалимо рішення про заборону імпорту до України певних категорій товарів із зазначених країн", - заявив Шмигаль.

Нагадаємо, Україна подала позов проти Польщі, Словаччини та Угорщини: яка причина.

Читайте також:

  • В Болгарії фермери вийшли на протест через продовження імпорту з України агропродукції (фото)
  • До якого моменту діятиме ембарго на ввезення зерна з України: прем'єр Польщі дав відповідь
  • Як і куди Україна продає зерно: чому і які країни забороняють імпорт

Джерело