Найкраще результат творчості садівників виглядає на яблуках сортів Чемпіон та ХаніКрісп

Фермери вигадують, як зацікавити покупців, адже врожай цього року є, а попиту немає. Південні області, які раніше закуповували яблука на переробку – зараз під обстрілами. Тож внутрішній ринок збуту значно скоротився. Якими способами фермери намагаються збільшити попит, дізнавалися кореспонденти "5 канал".

Патріотичні яблучка вирощують в одному з господарств на Вінниччині. Щоб визріли символіку на фруктах – дбають заздалегідь – іще влітку. Коли яблуко виросло, але ще не набуло забарвлення – наліплюють наклейку і чекають остаточної зрілості. Таку ідею запозичили в Японії.

Яблука з логотипом ЗСУ: чому Вінницькі фермери вдаються до креативу, попри вдалий врожай (Відео)

"Ми вибираємо гарне яблучко без парші, наклеюємо, бо якщо повернемо, воно пригорить. На невелике яблуко наклеюємо наліпочку, вона не шкодить яблуку. Яблуко росте – наліпочка розширюється, є екологічно чистою", – пояснила працівниця саду Наталя Слободяник.

Найкраще результат творчості садівників виглядає на яблуках сортів Чемпіон та ХаніКрісп.
Починали експерименти з наліпками смайликів, а тренд цього року – патріотичні наліпки6: голуби миру, тризуб та літаки F16.

Цього сезону врожайність фруктів висока, порівняно з минулими роками. Площа господарства з яблуками понад 30 гектарів. Тут вирощують від літньо-ранніх сортів, таких як Женева, Чемпіон, до зимових – Голден, Фуджі. А ще вишні, груші та сливи. Якщо не вдасться продати весь запас – господарство має холодильники.

Дивіться також відео: УКРАЇНЦІ – НЕПЕРЕМОЖНІ! На Черкащині розпочався сезон збору овочів. ГАРНИЙ УРОЖАЙ!

"Симеренка була раніше у нас традиційним сортом, трохи починаємо відходити від цього, переходимо на більш такі червоно плідні сорти. Голден, ще користується попитом. Є трохи новацій у нас. Є червоноплідні, м’якоть червона всередині", – розповів агроном садового господарства Руслан Заіка.

Для творчих експериментів найліпше підходять сорти Чемпіон та ХаніКрісп. У сусідньому господарстві пан Василь має два гектари яблучних садів. Здебільшого вирощує пізно-осінні сорти. Садівник вирощує яблука понад 15 років. Каже, з кожним роком таких садів, як у нього, дедалі більшає, а ринок збуту не гумовий.

"По-перше вже немає кому його їсти. Самі розумієте, то було і в Херсон возили, і на Сімферополь возили, і де ми тільки не возили його. А зараз, що Вінниця його не їсть. Київ все", – поділився власник садового господарства Василь Педик.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Після початку повномасштабної війни експорт деяких товарів майже повністю зупинився, бідкаються садівники. Та навіть попри низьку врожайність фруктів у Європі цьогоріч – українських яблук там не чекають.

"Зовнішній ринок ми пробуємо, намагаємося налагодити контакти і налагодити збут нашої продукції на зовнішній ринок, але, на жаль, це не так просто, бо логістичні витрати в нас значно перевищують дохідність наших підприємств, тому складнощі великі з цього питання", – наголосив генеральний директор "Садвинпром" Сергій Бойчук.

Через хороший урожай садівники цьогоріч прогнозують відносно низькі ціни на яблука. Тож сподіваються на збільшення попиту вже восени. А на патріотичні яблука – попит є завжди, адже вони піднімають бойовий дух українців.

Анастасія Голошивець, Вікторія Ворущак, Вінницька область, "5 канал".

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

  • Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Джерело