Ще більше роботи його чекає після перемоги

Рятувальник-переселенець із Луганщини вивіз родину з під-обстрілів у своє рідне місто Черкаси. А щоб продовжувати працювати у структурі ДСНС довелося перевчитися на сапера. Тепер він їздить розміновувати деокуповані території, але мріє зачистити від них визволену Луганщину. Про сапера-переселенця і грандіозні плани на майбутнє розповість кореспондентка "5 каналу" Яна Лимаренко.

Навчає молодших колег саперної справи Олександр. Він щойно повернувся з ротації на Херсонщину, де розміновував деокуповані території. Каже, там безпечно і кроку ступити не можна.

Як підло діють орки, Олександр дізнався ще на Луганщині. Він тривалий час працював рятувальником у місті Щастя. Там його зустріла повномасштабна війна та окупація. Але навіть тоді він продовжував допомагати місцевим після обстрілів. Не витримав, коли загарбники нагрянули на їхню службу і поклали обличчям в землю.

"Пролежали ми десь 30 хвилин на мокрій землі, а потім підняли, а ми дивимся, а воїн у нашій формі, яку в частині нашій вкрали і вдягнули. Гумор був один, мені і страшно, і смішно було. Виходить козачок оцей і в двох правих берцах, вони вже зразу з алкоголем стояли. Магазини розікрали, наші речі, на одному я побачив взагалі свої рукавиці, з прізвищем підписані. Вони одні штурмували, другі мародерили. Коли прислали списки, приїхав мій начальник, заступник частини, де я працював. І каже – Саша, тобі треба тікати", – поділився сапер-переселенець.

Виїжджати довелося поспіхом, адже Олександр воював в АТО, а таких окупанти не щадили. Він забрав родину і переїхав до Черкас, звідки родом. Але щоб продовжити працювати у структурі ДСНС, йому довелося перевчитися на сапера. Колеги радо прийняли до колективу.

Дивіться також відео: ПЕРША і ЄДИНА жінка водолаз-сапер. Історія з перших вуст.

"російська федерація обстріляла наше місце розташування, ми з Сашком опрацювали місце швидко, навіть під час самого розмінування він рветься вперед, завжди лише вперед", – розповів сапер Микита Бондаренко.

Олександр із родиною з Черкас вже не переїжджатимуть. Син тут пішов до школи та тішить батька успіхами і планами. Поки ж основний фронт роботи Олександра це розмінування деокупованих територій: він постійно їздить на ротації на Херсонщину та Харківщину.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

"Ми цим забезпечуємо чистоту нашої землі, безпечного ходіння по землі для наших дітей і нашого мирного населення", зауважив Олександр.

Але він знає: ще більше роботи його чекає після перемоги. І вже мріє зачистити від вибухівки визволену від ворогів Луганщину.

Яна Лимаренко, Олександр Лісовий, Черкаси, "5 канал".

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

  • Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Джерело