З маєтку підозрюваного в держзраді ексдепутата Віктора Медведчука у Пущі-Водиці у жовтні 2022 року вилучили колекцію мистецтва: майже рік вона залишається на завершальному етапі дослідження у Київському науково-дослідному інституті судових експертиз (КНДІСЕ). Про це пише "Слідство.Інфо" 14 вересня, цитуючи відповідь працівників КНДІСЕ на запит.

Експерти КНДІСЕ у листі вказують, що значний термін досліджень пов’язаний з багатооб’єктністю та складністю мистецтвознавчого аналізу робіт. А для всебічного та повноцінного вивчення об’єктів дослідження до роботи залучено представників національних музеїв.

У лютому 2023-го журналістам "Слідства.Інфо" мистецтвознавці та директор установи сказали, що для дослідження колекції потрібно щонайменше три місяці. Окрім того, журналісти попросили спеціалістів Інституту показати картини Айвазовського й провести їхню оцінку. Тоді мистецтвознавиця Ірина Ходченко підтвердила справжність однієї з картин і сказала, що коштувати вона може до 100 тисяч гривень. Але от двоє інших незалежних мистецтвознавців оцінили цю ж картину у 80–200 тисяч доларів.

Також журналістам підтвердили автентичність трьох картин Айвазовського у відповіді на журналістський запит від 24 серпня 2023 року. Але оцінка картин художника змінилась: тепер експерти КНДІСЕ кажуть, що, за попереднім аналізом, вартість може бути понад 450 тисяч доларів.

Картини Медведчука: за рік державні експерти не змогли оцінити їхню вартість

Після завершення експертизи за рішенням суду їх мають передати до музеїв України, зазначають в інституті.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

Джерело