У Дніпрі, у музеї "Машини часу", реставрують рідкісний ретро-автомобіль, якому пів століття. Його привезли з Черкас у липні 2023 року, розповів Суспільному директор музею Михайло Прудніков.

Механік Валентин Дормидонтов двічі на тиждень приходить до майстерні, аби полагодити новий експонат. Каже: не знає, чи існують схожі машини, тому через це складно знайти необхідні запчастини.

"Він прийшов взагалі без нічого: без двигуна, без дуг. Для того, щоб ремонтувати електрику, взагалі довелось запрошувати спеціалістів. Вони це робили майже тиждень. Все було розграбовано вандалами: проводка обрізана — кому алюміній, а кому мідь", — сказав чоловік.

У Дніпрі реставрують ретро-авто, якому пів століття

За його словами, в автомобілі вже зробили каркас кузова, полагодили електрику, встановили новий двигун та замінили кермо.

Борис Зайка ремонтує машини майже десять років. Розповідає, найскладніше у реконструкції — відсутність необхідних деталей.

"Замість якоїсь запчастини, яка була на машині, треба зробити свою. Не знаю, як воно заплановано, я сам придумую, з Валентином раджусь, і роблю", — говорить механік.

Він додає: самостійно потрібно створювати кріплення і для майбутніх пасажирських крісел.

"Буде три крісла у ряд, у кутку ще одне. Залишимо місце під вантаж, раптом треба буде за картоплею поїхати або на рибалку", — каже Борис Зайка.

Директор музею "Машини часу" Михайло Прудніков розповідає: автомобіль хотіли продати на запчастини. Він рідкісний: це ексклюзивна модель, зроблена на заводі, або ж саморобна машина.

Наразі в автівці ремонтують гальма та займаються наповненням салону. Найближчим часом, каже директор музею, планують протестувати її під час їзди.

Авторка — Алла Бережна

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Джерело