Кропивницькі школярі з ліцею "Максимум" перемогли у міжнародному конкурсі з вивчення історії в номінації "Комікси". Вони презентували мальопис про Ярослава Мудрого. Як створювали комікс й де відбувся конкурс?

Конкурс – частина проєкту "HISTOLAB" ("History Education"), який заснувала Рада Європи. За словами вчительки історії Інни Відіборенко, це майстерня з вивчення й викладання історії.

"Завдання "HISTOLAB" показати, як учні прагнуть вивчати історію. І от ми із сьомими класами вирішили показати історію у вигляді коміксу, тому що дітям важко сконцентруватися, щоб вивчити велику кількість дат і подій, просто читаючи підручник".

Конкурс відбувся в березні. Інна Відіборенко каже: над коміксом працювали семеро учнів шостих-сьомих класів і троє вчителів. Робота зайняла чотири місяці. Три з них присвятили пошуку матеріалів та ідей.

"Ідея нашого коміксу – показати, що діти з майбутнього прийшли до Ярослава Мудрого і спілкуються з ним для того, щоб зрозуміти, як події, що були тисячу років тому, переносяться на наш час. І як ми зараз живемо в країні, яку почав розбудовувати Ярослав Мудрий. Він правив у 1019-1054 роках в Русі-Україні в Києві. Ярослав Мудрий збільшив це місто в сім разів, і ми можемо вважати його людиною, яка розбудовувала Україну".

Комікс містить 23 малюнки. Їх за три тижні створив семикласник Єгор Безеда.

"Щоб зрозуміти, як виглядає Ярослав Мудрий, мені потрібно було подивитися різні джерела в інтернеті. Найважче було малювати героїв, тому що повторяти кожного разу одне й те саме дуже складно".

Катерина Павелко – учасниця проєкту.

"Дуже багато дітей люблять комікси, і я теж. Мені дуже сподобалась ця ідея: можна по малюнках дивитися комікси й дуже мало всього читати треба. А чому про Ярослава Мудрого, тому що він налагодив відносини з Європою. Після цього я захотіла ще більше вивчати історію".

Комікс презентували на сцені Будинку європейської історії в Брюсселі, каже учасниця проєкту Ніколь Аль Асаді.

"Це було трохи хвилююче, але ми справилися. Там було досить небагато людей – тільки засновники й директори цього конкурсу й гості. Моя промова була про те, що Росія напала на Україну і коли це відбулося".

Під час презентації "Слава Україні!" говорили українською мовою. Решта виступу лунала англійською. "Ми з України, – говорили на сцені в Брюсселі школярі. – Учні ліцею "Максимум" міста Кропивницький. Єдиного міста у світі, названого на честь театрального діяча – засновника українського професійного театру".

Алла Бонк – вчителька англійської мови.

"Цей проєкт невід’ємно пов'язаний з англійською мовою, тому що навіть умови конкурсу були англійською. Дуже складно без помилок у вимові прочитати текст коміксу. Здавалося б, це щось таке невеличке, але воно має досить великий обсяг інформації".

Цього року стати учасником міжнародного конкурсу "HISTOLAB" могли заклади мережі демократичних шкіл Ради Європи. В Україні таких п’ять і серед них кропивницький ліцей "Максимум", каже його директорка Надія Кравченко.

"Ми періодично є учасниками різних активностей. У цьому році нам запропонували взяти участь у цьому проєкті. Насправді це велика можливість для дітей поглиблено вивчати предмети, прокачати свої іноземні мови, зустрітися з однолітками з інших країн, презентувати нашу країну".

За словами Надії Кравченко, комікс використовуватимуть під час уроків історії. Також хочуть видати книгу.

Джерело