Сьогодні помер Степан Петраш – голова Калуської станиці Братства вояків УПА та почесний громадянин Калуша.

Про це повідомив нардеп Едуард Прощук.

Помер голова Калуської станиці Братства вояків УПА

“Степан Миколайович неймовірна людина, яка героїчно боролась за незалежність України.  Його мудрість, щирість та велика відданість Батьківщині надихали всіх. Вічна та світла пам’ять!”, – написав Прощук.

Довідково: Степан Петраш в 16 років ступив на шлях боротьби, а у 17 молодий повстанець на псевдо “Данилко” вже воював проти нацистів і радянських окупантів. За боротьбу з окупантами Степан Петраш був засуджений до 10 років позбавлення волі. Відбував покарання сталінського режиму у Воркуті.

Звільнений 5 жовтня 1954 року, але ще багато років вимушений перебувати у Воркуті без права виїзду. В Україну повернувся лише в 1972 році.

Усе своє життя Степан Петраш був справжнім патріотом, борцем за незалежність України, невтомним громадським і політичним діячем. З 2000 року очолює станицю ветеранів ОУН-УПА Калущини. Попри поважний вік активно проводить патріотичну роботу серед учнівської молоді.

Є автором книги “Була собі пригодонька” та став одним із героїв фільму “Шлях поколінь”. За активну громадську діяльність Степана Петраша неодноразово нагороджували відзнаками та нагородами державного рівня.

Читайте також: У Франківську учасник визвольних змагань ОУН-УПА відзначив 90-річний ювілей

Помер голова Калуської станиці Братства вояків УПА

Джерело