Президент України Володимир Зеленський звернувся до американського народу з нагоди національного Дня пам’яті. Відповідне відео глава держави опублікував у Telegram.

«Від імені всіх українців я хотів би вшанувати мужність і самопожертву всіх американців, які стали на захист і продовжують захищати свободу. Ваша свобода встояла завдяки тим, хто за неї боровся. Наша свобода встоїть завдяки тим, хто за неї бореться», – сказав він.

День пам'яті – національне свято США, відзначається щорічно в останній понеділок травня. Цей день присвячений пам'яті американських військовослужбовців, що загинули у всіх війнах і збройних конфліктах, в яких США брали участь.

Зеленський підкреслив, що «свобода ґрунтується на хоробрості найкращих у своєму роді» та на готовності молодих чоловіків і жінок, які служать своєму народові в армії, зробити свою хоробрість основою для майбутнього своєї нації.

«Свобода ґрунтується на хоробрості». Зеленський звернувся до американців у День пам’яті (відео)

Глава держави також додав, що українці завжди будуть вдячні США та кожному американцю за надзвичайну підтримку, яка допомагає «звести російську тиранію до тих, хто програв у боротьбі за свободу».

«Моя особлива подяка в цей День пам’яті усім американцям: синам і дочкам, батькам і матерям, братам і сестрам, які стали воїнами. Тим, чия сила перетворилася на силу свободи. Нехай наша перемога, перемога українських воїнів, зробить це світло яскравішим», – додав він.

Джерело