Під артилерійським та мінометним обстрілами минулої доби був центр міста, Корабельний район та передмістя — селища Інженерне, Антонівка, Садове, Комишани, Молодіжне. З танків російська армія била по острову Круглик. Також снаряд впав на подвірʼя приватного будинку в одному з районів міста.

Херсонець Віктор Корякін розповів, що поранення отримала його сусідка. Її госпіталізували.

"Перше влучання міна, але полетіла десь в інший бік. Другий – просто над головою сильний звук, вибух. Ми навіть присіли. Я відчинив хвіртку. Подумав, що дим, а це був пил. Позаду нічого не видно було, тільки попереду. Поряд живуть дві жінки 86 років і 60 з чимось, мати та донька. Відкриваю хвіртку, а сусідка в будинку, лежить у веранді своїй. Донька намагається підняти її. Все у крові", — розповів Віктор.

Також через влучання снаряда в будинку виникла пожежа. Люди раніше рятувальників почали її гасити.

"Горіли балки. Люди одразу кинулись гасити, під'єднали шланги до крана. Підʼїхали ДСНС. Доволі швидкого загасили", — говорить Віктор.

Також під постійним обстрілом села Станіслав, Кізомис Білозерської громади та населені пункти Бериславської територіальної громади, які розташовані вздовж Дніпра, розказує голова пресофісу ОВА Олександр Толоконніков.

"Руйнування осель херсонців дійсно велике, але зараз важко оцінити стан цих будівель. Там постійно обстріли і немає можливості виїхати комісії, яка зафіксує ці обстріли і може видати якийсь результат, щоб ми потім могли планувати відновлення. З тих населених пунктів, які постійно обстрілюють, люди виїжджають. Їм допомагають наш соцзахист Херсонської обласної адміністрації та волонтери. Але в інші населені пункти, де не так обстрілюють, люди повертаються додому. Пробують відновляти своє житло" — повідомив Толоконніков.

Російські війська обстріляли з артилерії 29 травня Козацьке Новокаховської громади. Загинув 61-річний чоловік. Також російська армія атакувала Золоту Балку, пошкоджені приватний будинок та господарчі споруди. Зафіксовано близько 10 влучань.

Джерело