Медики екстреної медичної допомоги у Херсоні працюють під обстрілами і щодоби. Окупанти прицільно б'ють по обласному центрі і області і якщо є поранені, саме екстренка виїздить першою. Головне встигнути до пацієнта, врятувати і вивезти з безпечного місця, йдеться в ТСН. 

“Ми приймаємо виклики, люди кричать на емоціях, нам головне зрозуміти, яка адреса, скільки постраждалих, щоб знати скільки машин посилати і які травми - руки, ноги, голова”, - розповідають диспетчери швидкої, які цілодобово приймають виклики з усієї області.

Пані Альона пропрацювала фельдшером у Херсоні тридцять років. Пережила окупацію, допомагала людям і зараз з міста не виїздить. “Під час війни виклики зв’язані з прильотами та вибухами, це до 300 викликів на зміну”, - каже вона. 

Медики Херсона працюють в бронежилетах і ненавидять побажання "Спокійної ночі"

Швидкі працюють і по мінно-вибуховим викликам і по звичайним скаргам на здоров’я. Проте більшість - це поранені від обстрілів. Окупанти б’ють по місту і по області, а найбільше страждають села, що біля води.

Усі виклики диспетчери переадресовують на екіпажі. Найважчі ті, де є прямі влучання в житлові будинки і жертви серед місцевих. Лікарі вбираються у бронежилети  і попри обстріли їдуть працювати. “Це політравми, черепно-мозкові, з ампутаціями кінцівок, проникаючі поранення брюшної полості. А інтенсивність - як ідуть обстріли і є поранені, так і їдемо, без заїзду. Завези хворого і поїхали знову”, - розповідають медики.  

Їздити усім лікарям страшно, каже Вікторія. Дівчині 24 роки і у бригаді вона 5 років. 24 лютого 22 року зустріла на роботі. Їй зі своїм екіпажем доводилось надавати допомогу пораненим просто під повторним обстрілом в околицях Херсону. 

Ворог б’є прицільно, а якщо у повітрі їхні дрони, то й спеціально цілить по медикам. “Тяжко в тому плані, що починаються обстріли і ти не знаєш, куди прилетить, а людина потребує допомоги, інакше ніяк”, - переконує Вікторія. 

Їхній останній важкий виїзд був зовсім нещодавно - довелось надавати допомогу і евакуйовувати чоловіка з ампутацією руки. 

Усі херсонці, що мешкають у прибережній зоні, сплять вночі по підвалам. На темну пору припадає найбільше число обстрілів та виїздів невідкладної допомоги. “Я думаю, всім страшно, виїздили на Корабельгу площу, там вже були трупи”, - пригадує фельдшер Роман.   

Усі екіпажі добре підготовлені і навчені. В авто все є від ліків до дефібріляторів. Головне кажуть фельдшери, щоб була вдача. Цілими доїхати до поранених і врятувати людей і так само повернутися на базу. “Один забобон є - не можна бажати “Спокійної ночі”, щойно побажають - так і ніч нанівець”, - переконують медики.

Читайте також:

Військову пару одружили у прямому ефірі "Сніданку 1+1" під час атаки на Київ 

В маршрутках Києва зміниться сплата за проїзд: чи варто очікувати здорожчання

Комплексна відбудова Київщини: які документи потрібно мати, якщо ваше житло зруйноване війною

Джерело