Війна додала роботи медикам ще і з порятунком військових

Другий рік Україна відзначає день працівників екстреної швидкої допомоги разом з усією Європою. В Україні робота в екстреній медичній службі майже дорівнює військовій, адже, крім повсякденних викликів цивільних, вони ще працюють із військовими та на деокупованих територіях. Про виклики війни для медиків екстреної служби – далі у сюжеті "5 каналу".

Фельдшер Євген – щойно зі зміни, перевіряє, чи все у "швидкій" на своїх місцях. Це одне з тих авто, яким їздив із колегами на деокуповані території допомагати людям. Адже під час окупації місцевим звертатися по медичну допомогу було нікуди.

Чекають на перемогу з останніх сил: як змінилася робота працівників екстреної меддопомоги – сюжет (Відео)

"Вони дуже добре між собою комунікували, саме населення, один одного добре підтримували, якщо у когось є якісь ліки зайві, то вони між собою ділили. Наскільки я знаю, те, що я спілкувався з пацієнтами, то медичного якогось обслуговування населення не мало. Страх – це так, це захисна реакція, а з приводу відмовитися – ні, ми могли б бути на їх місці і хотілося щоб хтось, коли це необхідно, приїхав і допоміг", – розповів фельдшер медицини невідкладних станів Євген Марюхеня.

Медики їздили в деокуповані райони по черзі на тиждень. Кажуть, ризикували щохвилини, адже ті території щільно заміновані і були під постійними обстрілами. Після від'їзду однієї з груп, у місце їхнього базування був приліт, трагедії вдалося уникнути.

Війна додала роботи медикам ще і з порятунком військових. Черкаська "екстренка" отримала спеціальний автобус для масових перевезень поранених між лікарнями. Фельдшер Сергій 20 років працює на "швидкій", каже, до роботи в автобусі довелося звикати.

"Ми звикли на швидкій допомозі, вона маленька, якби не дуже зручно. В автобусі дуже зручно, у ньому як потязі, можна собі і пройти нормально і пацієнти лежати на ліжках, стабілізувати так, бо пацієнтів доводилось везти 8-10 годин. То доводилося і санацію робити, і вводити наркотичні препарати, щоб вони були у медикаментозному сні", – пояснив фельдшер медицини невідкладних станів Сергій Тригуб.

Медики "швидкої" виконують чимало інших спецзавдань, пов'язаних із війною, але про них не розповідають, адже – це державна таємниця.

Бригади, не задіяні у спецзавданнях, виконують роботу і замість своїх колег, у день "швидка" області отримує пів тисячі викликів.

Дивіться також відео: ВІЙНА НЕ НА ЖИТТЯ, а НА СМЕРТЬ: про навчання та роботу бойових медиків – УНІКАЛЬНІ КАДРИ.

Навантаження шалене – медикам не дозволяють розслабитися і в професійне свято. За самовіддану працю півсотні медиків екстреної служби нагородили відзнаками, і вони швидко повернулися до викликів.

"Побільшало роботи, бо багато переселенців, побільшало викликів, до діток викликають багато. Інсультів, інфарктів збільшилося, нервують люди. Як до переселенців приїжджаєш, то нервують, хочуть додому. Знервовані люди дуже такі", – поділитлася фельдшерка Марина Мальована.

Найбільше медики радіють не особистим відзнакам, а подарованим семи каретам швидкої допомоги, п’ять із них поїдуть у райони.

"Швидко доїхати, я як згадаю як ці УАЗи були, як вони не заводились, як водії отак у мазуті. Зараз я не можу вам передати, кожна хвилиночка, яку ми швидко приїдемо – це наша насолода, якщо ми врятуємо життя комусь", – сказала фельдшерка Ольга Шеремет.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Попри шалені навантаження, склад "екстренки" за час війни майже не змінився. Керівник служби каже: перевірку на стерсостійкість – пройшли.

"Дуже важко працювати стало, особливо морально дуже важко. По колективу це відчувається, вони стомилися, вони великі молодці. По великих перевезеннях, великій кількості пацієнтів: і цивільних, і військових. Робота на деокупованих територіях – це і виїзди на всі НС, це і робота під час тривог, робота зараз стала дуже нервова і напружена", – зауважив керівник Черкаського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Ігор Фесун.

Усі воєнні виклики медики "екстренки" сприймають із честю та гідністю, але з останніх сил чекають на перемогу.

Яна Лимаренко, Олександр Лісовий, Черкаси, "5 канал".

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

  • Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Джерело