Лідер партії "ЄС" наголосив: попереду величезна робота

Петро Порошенко, який у Брюсселі проводить зустрічі з керівництвом Європарламенту та Єврокомісії, в коментарі журналістам заявив, що його мета – щоб передвступні переговори України з Євросоюзом почалися ще до кінця цього року. Лідер партії "Європейська Солідарність" наголосив: важливо зробити все, щоб почати цей процес до виборів у Європарламент. Про це повідомляє пресслужба партії "ЄС".

Про це Порошенко, зокрема, говорив із єврокомісаром з питань розширення та політики сусідства Олівером Варгеї та виконавчим віцепрезидентом Європейської Комісії Валдісом Домбровскісом.

В України відкрите вікно можливостей для вступу в ЄС, і ми маємо ним скористатись – Порошенко з Брюсселя (Відео)

"Ми обговорили підготовку початку переговорів по вступу України до ЄС і виконання 7 критеріїв, які були оголошені президентом Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн і мають принципове значення, починаючи від незалежності антикорупційних органів і завершуючи Конституційним Судом і принципами його формування", – зазначив Порошенко.

Лідер партії "ЄС" розповів: "Україна взяла на себе зобов'язання і негайно має імплементувати їх в своє законодавство. І тут нам потрібна рішучість дій, консолідована робота парламенту, уряду і президента, бо нічого важливішого за нашу перемогу і вступ до НАТО, вступ до ЄС немає".

"Ми обговорили графік. Починаючи з червня має бути попередня оцінка результатів роботи України, але головна оцінка має бути в жовтні. А в грудні Європейська Рада має прийняти одноголосне рішення щодо початку переговорів. І моя мета тут була, щоб це відбулося цього року при цьому складі Європарламенту, при цьому складі Єврокомісії і при цьому складі Європейської Ради", – пояснив п'ятий президент. 

Порошенко зазначив: "Хочу подякувати єврокомісарам, Єврокомісії за сьогоднішні зустрічі. Це була принципово важлива розмова. Говорили вони і про парламентський плюралізм, і про свободу слова, і про верховенство права, і про демократію. Ми говоримо однією мовою і маємо одні цілі – демокатична, вільна, незалежна Україна в кордонах 1991 року".

"Робота попереду величезна. Рівень оцінки, рівень інформованості дуже великий. Але я з оптимізмом дивлюся на перспективи, тому що це в інтересах України", – розповів лідер партії "ЄС".

Проводити реформи під час війни можливо і необхідно, переконаний п'ятий президент.

"Хочу наголосити, що перелік питань для членства в ЄС і перелік питань для членства в НАТО дуже схожі. І буде безвідповідально, якщо через якісь підкилимні ігри ми втратимо цю можливість. У нас зараз відкрите вікно можливостей. Я це відчув, перебуваючи в Єврокомісії в Брюсселі, в Єврораді і в Європарламенті. І ми скористаємося цим вікном можливостей", – наголосив Порошенко.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Дивіться також відео за темою:

передвступні переговори між Україною та ЄС до кінця 2023 року – Порошенко в Брюсселі.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело