У Миколаєві станом на 31 березня працюють дві локації "Спільно" від ЮНІСЕФ. Простори створені для того, аби діти будь-якого віку відволікалися від війни та вчилися чомусь новому.

Про це кореспондентам Суспільного розповів координатор "Спільно" у Миколаївській області Володимир.

За словами Володимира, у "Спільно" працюють сімейні лікарі, психологи та соцпрацівники, до яких можна звернутися по допомогу. Для дітей планують організовувати різні майстер-класи та заняття.

Підтримка та розвиток дітей під час війни. У Миколаєві працює простір

"Це вже у нас друга точка в Миколаєві ЮНІСЕФ "Спільно". У нас батьки можуть прийти з дітками на різні майстер-класи: ліпка з пластиліну, малювання, різні аплікації, ще плануємо зробити майстер-клас із гіпсовими фігурками", — говорить Володимир.

"Спільно" зроблені спеціально, аби відволікти дітей від війни та від негараздів.

Щодня до пунктів "Спільно" приходять близько 50 дітей, розповідає адміністраторка Світлана. Усі заняття та заходи — безкоштовні.

"У нас немає ніяких вікових обмежень, можуть усі приходити. Дітки в нас можуть гратися, малювати, ліпити, є настільні ігри. До нас дівчатка приходять навіть і 13 років. Якщо повітряна тривога, ми перепрошуємо перед батьками та дітьми, просимо їх одягнутися та вийти до найближчого укриття", — каже Світлана.

До дитячого простору "Спільно" привела свою онуку Олена. Зі слів жінки, дівчинці подобається грати з іншими дітками.

"І пазлами, і конструкторами, і м‘ячиками, і бігали й стрибали, і в наметі гралися. Дуже добре", — розповідає жінка.

Свою онуку привела і Єва, говорить, що такий простір може замінити дитячі садочки, які з початку повномасштабної війни не працюють.

"Вперше привела, їй сподобалося. Вона засумувала вже за садочком, бо вона ходила у нас в садочок, а він закритий і дітки не знають чим себе зайняти. Вони бідні сумують вдома з бабусями", — каже Єва.

Дитячі точки "Спільно" в Миколаєві розташовані за адресами: Озерна, 21 та Потьомкінська, 143-А. Працюють щодня без вихідних з 9:00 до 18:00.

Також простір функціонує у Вознесенську. За словами координатора Володимира, наступну точку планують відкрити у квітні в Баштанці.

Читайте також

"Нас не зламати та не перемогти": дві історії миколаївських паралімпійців, які поєднують спорт та волонтерство

У Миколаєві дитяче містечко "Казка" відкривають для відвідувачів

Капітальний ремонт. Миколаєвом курсує оновлений трамвай

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

Джерело