Дев'ять українських кінологів зі службовими собаками від західних партнерів склали іспити на професійну придатність, отримали сертифікати та готові вирушати допомагати саперам розміновувати деокуповані території.

Про це Суспільному розповів начальник кінологічної служби командування підтримки Збройних сил України Петро Бружина.

За його словами, це перші мінно-розшукові собаки, яких безплатно отримали українські кінологи від колег із семи європейських країн. Кінологи зі службовими собаками тиждень складали іспити на бойову придатність в одній із військових частин Хмельниччини та всі склали, каже Петро Бружина.

У Хмельницькому собаки-сапери з Європи склали іспит й вирушать на розмінування деокупованих територій

"Західні партнери передали Україні дев'ять мінно-пошукових собак. На даний час було проведено курс сертифікації й службові собаки сьогодні, 31 березня, отримали сертифікати, які дають дозвіл їм надалі нести службу у своїх військових частинах у пунктах постійної дислокації та проводити розмінування на деокупованих територіях", — розповів Петро Бружина.

Як розповів Петро, мінно-розшукових собак тренували й навчали кінологи семи європейських країн спеціально для ЗСУ. У Польщі українські кінологи познайомилися з уже навченими собаками та обирали собі бойових чотирилапих побратимів.

Кінолог Віталій розповів, що у свою голландську вівчарку "хердера" закохався з першого погляду.

"У нас кохання з нею. Вона працює шикарно, я дуже задоволений, ми одне ціле. Вона мене чує, я її розумію. Гострий нюх і витривалість велика. Це мені дуже подобається", — каже Віталій.

Зі слів начальника кінологічного центру військової частини В’ячеслава Чорного, не завжди людина й собака можуть спрацюватися: "Не завжди виходить так, що можна підібрати собаку і людину. Тобто, щоб це стало одним цілим, як кінологічний розрахунок".

Підполковник каже: голландські й бельгійські вівчарки для військової служби підходять найкраще. Вони сильні, рухливі, витривалі до фізичних навантажень та погодних умов, мають гострий нюх, зір і віддані людям. Проте, говорить, не всі собаки й цих порід не бояться вибухів і здатні нести службу.

"Є такі випадки, що деякі службові собаки не підходять для мінно-розшукової діяльності, виявляють агресію. Ми одразу робимо тестування даних собак і підбираємо певну категорію, яка повинна працювати", — говорить В'ячеслав Чорний.

Кінолог Леонід розповів, що його бельгійський вівчар Алмаз навчався в цьому центрі до 24 лютого 2022 року і не встиг отримати сертифікат, бо поїхав з кінологом виконувати бойові завдання.

"Вже рік ми з ним працюємо по Київській області", — сказав Леонід.

Леонід каже, що разом із собаками з західної Європи Алмаз склав іспит. З його слів, собаки мали знайти закладки, які пахнуть вибухівкою, на дорогах, узбіччях, у кущах, у транспорті, в дорожніх валізах. Команди "малінуа" і "хердери" розуміють лиш англійською, тож українські кінологи так з ними й спілкуються. Петро Бружина розповідає: ці дев'ять собак — перші із пів сотні, яку безплатно планують передати військові кінологи західної Європи українським.

Читайте також Перші службові собаки розплідника поліції Хмельниччини вирушили на службу У Хмельницькому стартував продаж марок "Не забудемо! Не пробачимо! Буча. Ірпінь. Гостомель"

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Джерело