У шпиталі за рік роботи врятували близько 8 тисяч тварин

Першу військову лікарню для собак створили в Україні після повномасштабного вторгнення. Територіально шпиталь розташований у Хмельницькому, але колесить регіонами, щоб лікувати поліцейських та військових псів. Часто працюють безпосередньо поблизу лінії зіткнення, лікують чотирилапих від поранень.

Спанієль Шеррі – штатний працівник поліції Кропивницького. Вже рік чотирилапий правоохоронець допомагає ловити злочинців. У собаки гострий нюх, де бандити ховають вибухівку та боєприпаси, знаходить одразу. Пес на здоров'я не скаржиться, а от його колега – службова вівчарка Черрі останнім часом страждає від нападів епілепсії. Що саме їх провокує, дізнаються ветеринари першого в Україні військового шпиталю для тварин.

Оперували в бліндажах і окопах: як військовий ветеринарний реанімобіль рятує поранених собак – сюжет (Відео)

"Непритомніє і трусить. Зараз ми готуємо, прокапаємо, знімемо синдром. А дальше приймемо рішення, чи ми будем її оперувати тут чи ми домовимося оперувати в себе", – пояснив військовий ветеринарний лікар Володимир Білецький.

Якщо собаці знадобиться операція, його доправлять до Хмельницького, де створена спеціалізована лікарня. Там працюють зо два десятки кваліфікованих ветеринарів. Виїзна команда колесить у броньованому реанімобілі регіонами. Зокрема їздять на фронт, звідки евакуюють тяжко поранених службових собак.

"Кожен раз, як ми їдемо, ми з собою мінімум 2 собаки забираємо. Тому що, на жаль, немає умов у тих прифронтових зонах, щоб їх елементарно прооперувати. Ліки не завжди можна знайти, які потрібно", – запевнив військовий ветеринарний лікар Тимофій Загородний.

У ветеринарній кареті "швидкої" є все, щоб надати першу медичну допомогу чотирилапим воякам. Реанімобіль укомплектований хірургічними інструментами та шовними матеріалами. Військові ветеринари кажуть, часто операції доводиться робити в екстремальних умовах.

"Ви знаєте, ми довго звикали до касок, до бронежилетів, до зброї. Це тяжко було якось так. Так, доводилось оперувати і в бліндажах, і в окопах", – запевнив очільник військового ветеринарного шпиталю Кирило Чумаков.

У ветеринарному шпиталі підрахували: за рік роботи врятували близько 8 тис. тварин. Це переважно собаки українських військових та поліцейських, які на передовій розміновують території, шукають схрони зі зброєю окупантів та переслідують диверсантів. Військові розповідають, що собаки не раз псували плани загарбників. Тож на них вони полюють окремо.

"У них ціла, певно, радість, коли снайпер знімає нашу собаку. Але, якщо дивитись по тому, по втратах по кінології, то втрат практично немає. Вони стріляють – ми лікуємо. І назад у строю. І все добре", – підсумував Кирило Чумаков.

Далі військовий ветеринарний реанімобіль вирушає на Донеччину, аби поставити на лапи поранених хвостатих захисників України.

Володимир Іванченко, Кропивницький, "5 канал"

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Дивіться також відео за темою: Їх шукають у розбитих селах: як опікуються безпритульними тваринами у прифронтовому Краматорську

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело