Заклики до припинення вогню потенційно призведуть до "заморожування" і розгортання війни проти України з "новою силою". Росія використає цей час, щоб відпочити й перегрупувати свою армію, а потім атакує Україну знову.

Про це заявив держсекретар США Ентоні Блінкен під час віртуальної дискусії "Справедливий і міцний мир в Україні" в рамках "Саміту за демократію 2023".

"Я думаю, що ми всі маємо бути дуже обізнаними та остерігатися того, що може здатися "благими намірами". Наприклад, закликів до припинення вогню, що потенційно призведе до заморожування та розгортання конфлікту, дозволяючи Росії консолідуватися, використати час, щоб відпочити та переналаштуватися, а потім повторно атакувати", — заявив Ентоні Блінкен.

Блінкен: Припинення вогню зараз дасть змогу Росії атакувати Україну з

За його словами, пропозиції про припинення вогню здаються привабливими "лише на поверхні" а насправді вони можуть виявитись "цинічною пасткою".

"Те, що здається привабливим на поверхні, може бути дуже цинічною пасткою, з якою ми повинні бути дуже обережними. Можна з упевненістю сказати, що ніхто не хоче миру більше, ніж український народ, тому що він безпосередньо страждає від його відсутності, від цієї агресії, але це має бути справедливо і довгочасно. Інакше — ніяк", — сказав Блінкен.

Очільник міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба, який бере участь у дискусії замість президента Володимира Зеленського заявив, що Росія має компенсувати Україні всі завдані збитки.

"Вкрай важливо створити міжнародний компенсаційний механізм для виплати Росією репарацій. Однак не всі втрати підлягають відшкодуванню. Ніхто не зможе повернути до життя жертв російської варварської навали", — сказав Дмитро Кулеба.

Він наголосив, що відповідальність за загиблих українців лежить не лише на політичному та військовому керівництві РФ, а й на "рядових виконавцях".

За словами міністра закордонних справ Італії Антоніо Таяні, країна "наполегливо працює" на Західних Балканах, щоб зупинити Росію.

"Нам потрібно більше Європи, нам потрібно більше Італії в цьому регіоні. Тому що небезпека полягає в тому, щоб залишити Західні Балкани під російським впливом. І дуже, дуже важливо, що нам потрібно зробити те саме й в Африці", — сказав Антоніо Таяні маючи на увазі присутність ПВК "Вагнер" у цих регіонах.

Натомість міністр закордонних справ Аргентини Сантьяго Каф'єро підкреслив, що "мир буде неможливим, якщо не буде досягнуто припинення вогню".

"Ми маємо взяти участь у встановленні припинення вогню, припинення конфлікту і справді досягти міцного миру і справедливого миру не лише для України, а й для всього світу" — сказав Сантьяго Каф'єро.

Міністр закордонних справ Японії Йосімаса Хаясі заявив:

"Міжнародна спільнота сподівається, що мир настане в Україні якнайшвидше. Але це має бути не просто припинення вогню, а справедливий мир на основі принципів Статуту ООН"

Читайте також

США підтримують створення спецтрибуналу для Росії — Держдеп

"Росія вдалася до кожного зі шляхів геноциду" — Тімоті Снайдер про російський фашизм, майбутнє України та Зеленського

Зеленський на Сумщині, танки Challenger та Leopard прибули в Україну, нічна атака дронами. 398 день війни. Онлайн

Джерело