Наразі найзапекліші бої відбуваються в районі українських міст Бахмут та Соледар. Саме там наші бійці найбільше потребують підсилення і туди для захисту України направляють підрозділ із Сум. Захищати Батьківщину записались і VIP-посадовці Сумщини Дмитро Нагорний та Вадим Акпєров. Обидва представляють партію “Європейська Солідарність”. Але, як стало відомо, спочатку їх приписали до Краснопільського військового комісаріату, звідки потім обох перевели до 3-го відділення охорони 3-го взводу охорони роти 3-го відділу Сумського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Тобто в охорону на шлагбаум військкомату. Як воюють сумські посадовці та хто вони такі, читайте в матеріалі "Апострофа".

Тусовка чи підготовка?

Щоб достойно боронити Батьківщину від ворога захисник повинен мати гарну фізичну форму та гарно харчуватись. Із цим якраз у Нагорного та Акпєрова все гаразд. Їх неодноразово бачили в елітному спортклубі B-tone та в елітному ресторані “Сажа”. Нічого дивного тут нема, бо ці чоловіки можуть собі таке дозволити, на відміну від своїх колег по службі. Більшість військових знаходяться у казармах і не мають ні часу, ні можливості на розкішне життя - солдати готуються до війни.

Мажори йдуть у бій: як посадовці Сумщини воюють у спортклубах та ресторанах

Дмитро Нагорний у спортклубі B-tone (фото із соцмереж)

Вадим Акпєров у спортклубі B-tone (фото із соцмереж)

Людина схожа на Вадима Акпєрова у елітному ресторані "Сажа"

Вадим Акпєров (фото із соцмереж)

Чоловік громадянки росії

Дмитро Нагорний - ТОП-чиновник Сумської обласної Ради і за сумісництвом керівник обласної організації партії “Європейська солідарність”. Посада Нагорного – начальник управління майном, передбачає опіку над найбільш вразливими комунальними підприємствами області: інтернатами, лікарнями, психічними диспансерами.Лише офіційна зарплата Нагорного у 2019, 2020, 2021 роках сягала до 165 000 грн на місяць. Разом із своєю заступницею він отримував сумарно близько 300 000 грн на місяць, тоді як інші працівники управління майном мали зарплату трохи більшу ніж 10 000 грн.

(Заробітна платня за 2020 р.)

Заробітна платня за 2021 р.)

Але це не все. Дружина Нагорного є та сама сумська депутатка, яка має російське громадянство та володіє бізнесом у державі-агресорі, про яку "Апостроф" писав раніше. Марина Нагорна – в місцевому парламенті представляє партію "Європейська Солідарність". Вона офіційно працює у Секретаріаті партії та їздить вулицями Сум на незадекларованому Porsche Cayenne. А буквально за тиждень до повномасштабного вторгнення Марина Нагорна навіть з’їздила до рф.

Російські документи Марини Нагорної

Марина Нагорна хизується своїм незадекларованим Porsche Cayenne

Данні із російської податкової, М. Нагорної

Дмитро Нагорний разом із дружиною у соцмережах прокоментували даний скандал та заявили, що це не правда. Марина Нагорна написала, що ще у 2018 р. пройшла детектор брехні, який підтвердив її правоту. Але відомості про наявність паспорту громадянки рф, російський закордонний паспорт та відомості про індивідуальне підприємництво у росії відображаються і по сьогоднішній день у російських базах даних. Кожен бажаючий може безкоштовно перевірити російське громадянство Нагорної на сайті податкової адміністрації країни агресора, ввівши данні Нагорної за цим посиланням: https://service.nalog.ru/inn.do

Скромний депутат Вадим Акпєров

Як нам стало відомо зі своїх джерел, приятель та побратим по військовій службі Дмитра Нагорного Вадим Акпєров купив посеред війни, у вересні 2022 року, люксовий автомобіль BMW Х7 2019 року випуску, (номери ВМ8000ВМ) та записав його на свого батька Вагіфа Акпєрова. Ринкова вартість подібного нового авто у найпростішій комплектації в районі $80-90 тисяч. Але чомусь депутат посоромився написати реальну вартість машини і написав у декларацію ціну вдвічі нижчу за ринкову. З початку війни держава приховала декларації чиновників з 2021 рік і внесення у них змін. Тому нові пункти декларації Акпєрова опублікувати нема можливості, проте купівлю BMW Х7 на батька нам підтвердило джерело у НАБУ.

Люксовий автомобіль Вадима Акпєрова BMW Х7 2019 (ВМ8000ВМ), який він зареєстрував на свого батька Вагіфа Акпєрова.

Не відповідність у деклараціях для Акпєрова зовсім не новий досвід. Незважаючи на високу офіційну зарплату у Сумській районній адміністрації, яка лише за 2020 р. склала 663 тисячі грн, і великі суми готівки у національній та іноземній валюті, пан Вадим роками чомусь соромиться вказувати вартість своїх авто, будинків і земельних ділянок.

Можливо, що Акпєров та Нагорний, підготувавши таким чином себе до захисту Батьківщини, скоро поїдуть на Донбас, допомагати землякам. Але, не виключено, виходячи з їх життєвого шляху, способу шикарно проводити дозвілля та можливі зв’язки із місцевим військовим керівництвом, у разі постановки конкретної бойової задачі із відправки на передову, Нагорний та Акпєров максимально постараються цього не робити. Проте громадськість Сумщини буде уважно слідкувати за цими двома захисниками, яким способом вони намагатимуться демобілізуватись.

Микола Ткачук

Джерело