На Київщині протягом минулого тижня 131 людина захворіла на COVID-19. Це на 27 більше ніж за попередній період. Із них — 5 дітей. Про це повідомляє пресслужба Київської обласної військової адміністрації із посиланням на Департамент охорони здоров'я.

Зазначається, що станом на 23 січня до лікарень регіону госпіталізовано 125 хворих. Із них 63 — із підтвердженим діагнозом коронавірус, 62 — із підозрою на COVID-19.

"Протягом останнього тижня щеплення зробили 2 373 людей. Це на 11 менше, ніж за попередній тиждень. Найбільше щеплень зробили першою бустерною дозою — 1 253 вакцинації. Другу бустерну дозу отримали 452 людей, першу дозу вакцини — 372, другу дозу — 296",— йдеться у повідомленні.

На Київщині стали менше вакцинуватися і більше хворіти на COVID-19

У Департаменті охорони здоров'я нагадують, що вакцинація від COVID-19 гарантує найбільш дієвий захист від захворювання або важкого його перебігу.

Медики зауважують, що для ефективного захисту люди мають зробити два щеплення та через 6 місяців після другого щеплення — ввести першу бустерну дозу. Для того, щоб отримати щеплення, необхідно звернутися до сімейного лікаря. Адреси та контакти пунктів і центрів можна дізнатися за посиланням.

Що відомо про ситуацію з СОVІD-19 у Києві та області

Із 9 по 15 січня в Київській області зареєстрували 104 випадки захворювання на COVID-19. У лікарнях перебувало 120 хворих із підтвердженим діагнозом або з підозрою на коронавірус.

На Київщині з початку вакцинальної кампанії майже 2 млн людей щепилися від COVID-19. Це третій показник серед інших областей України.

У Києві за минулий тиждень зареєстрували 191 новий випадок захворювання на коронавірус. Це на 13 людей більше ніж за попередній період. Найбільше випадків захворювання зареєстрували у Дарницькому та Дніпровському районах – 32 і 28 відповідно. В Оболонському та Деснянському — по 24 випадки

В Україні карантин, запроваджений через пандемію коронавірусі, продовжили до 30 квітня 2023 року.

Станом на початок січня в Україні не виявили нового штаму коронавірусу ХВВ.1.5, який, за даними ВООЗ, вже циркулює у 29 країнах світу. Новий штам вперше був виявлений у США в жовтні 2022 року. За оцінкою американського Центру з контролю та профілактики захворювань, він вже посідає друге місце після оригінального підтипу “Омікрон”.

Міністерство охорони здоров’я 20 липня дозволило введення другої бустерної дози вакцини проти COVID-19 усім людям віком від 60 років, а також людям віком від 18 до 59 років із хворобами, які підвищують ризик важкого перебігу коронавірусної інфекції.

Київ отримав від МОЗ України 46 800 доз вакцини Comirnaty (Pfizer) від коронавірусу. Препарат розподілять між медичними закладами столиці.

За даними МОЗ, зараз в Україні є в наявності біля 8 млн доз вакцини трьох типів: однодозова Janssen виробництва Johnson & Johnson, вакцина Comirnaty виробництва Pfizer — дитяча та доросла форми, вакцина CoronaVac китайського виробництва.

Читайте також

В Україні загрозлива ситуація з коронавірусом — імунолог

У Нацполіції спростували російські фейки щодо причин авіакатастрофи у Броварах

Київщина отримала 55 старлінків

РНБО запровадила санкції проти релігійних діячів, РФ зазнала втрат при спробі наступу на півдні. 335 день війни. Онлайн

Джерело