Архієпископ зауважив, що жоден ієрарх і духовний провідник рпц на території рф не виступив проти війни

У програмі "Час: Онлайн" на "5 каналі" ведуча Марія Скібінська та речник ПЦУ, архієпископ Чернігівський Ніжинський Євстратій (Зоря) обговорили, що відбувається з простими росіянами, яких путін мобілізує і відправляє, як гарматне м'ясо на війну в Україну, а ті їдуть.  

"Викривлення понять добра і зла відбувається і в тих, кого отруїла ідеологія "русского міра". На жаль, оця отруйність буває настільки глибокою. Реальний приклад – Чернігів, який понад місяць перебував у російському оточенні, і людина, перебуваючи на території храму московського патріархату, каже представнику ВЦА: "А це треба ще розібратися, хто нас бомбить, а я знаю, що нас бомблять американці". В Євангелії Господь каже про людей засліплених: "Вони дивляться – і не бачать, слухають – і не чують. Бо те, що бачать одні, інші просто не хочуть бачити", – каже Євстратій (Зоря).

"Власне, ми це бачимо і на прикладі отруєного російського суспільства. Якби російське суспільство не толерувало цю людоїдську ідеологію, то цієї війни б не було. Якби люди не погоджувалися з владою путіна, якби люди не погоджувалися іти на убой на цю війну... Це ж не путін кидає бомби, не путін вистрілює сотнями ракети, не путін влаштовував катівню для дітей, яку знайшли в Херсоні, не путін розстрілював мирних мешканців Бучі, не путін зараз руйнує Бахмут і Соледар та інші міста й села України. Це роблять конкретні військові, які виконують накази, це роблять конкретні військові злочинці. Якби вони відмовилися це робити, що міг би цей кремлівський карлик зробити сам один? Вистрілити з рогатки і все. А так це роблять мільйони людей. І здійснюється давня мудрість – для перемоги зла треба одне – щоб добрі люди нічого не робили. Ті, хто повинні говорити, вони мовчать і потурають злу", – говорить речник ПЦУ.

Архієпископ наголосив, що жоден ієрарх і духовний провідник рпц на території рф не виступив проти війни. Євстратій (Зоря) констатував, що росія – це імперія зла і ракова пухлина, яку треба знищити. Іншого виходу нема. 

Дивіться відео за темою: Містичні спалення на могилі в Лаврі. Хто і навіщо? | Марафон "НЕЗЛАМНА КРАЇНА"

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело