Які програми допомоги будуть актуальні для внутрішньо переміщених осіб від України та міжнародних організацій у 2023 році.

Переселенці, які до квітня 2022 року включно оформили виплати через "Дію", продовжать отримувати допомогу у розмірі 2 тис. грн для дорослого та 3 тис. грн - на дітей та осіб з інвалідністю.

На яку допомогу можуть розраховувати переселенці: які виплати будуть у 2023 році

На яку допомогу можуть розраховувати переселенці: які виплати будуть у 2023 році

"Прихисток" — це програма, яка дає можливість отримати тимчасове житло та компенсацію від держави за комуналку. Також власникам житла, де мешкають ВПО, держава виплачує компенсацію 900 грн на місяць.

Передбачено компенсації підприємцям, які працевлаштували у себе переселенців. Їм виплачують допомогу у розмірі мінімальної зарплати (6700 грн) за одного працевлаштованого.

На яку допомогу можуть розраховувати переселенці: які виплати будуть у 2023 році

Міжнародні організації

Червоний Хрест надає щомісячну допомогу українцям у розмірі 2500 грн. Список отримувачів формується на основі бази ВПО та платформі "єДопомога".

ЮНІСЕФ пропонує допомогу сім'ї з 3 і більше дітей, які постраждали від війни. Таким сім'ям призначають виплати у розмірі 2200 грн раз на місяць.

З січня 2023 року переселенці в Україні можуть отримати по 2200 грн від держави та організації Save the children. Заявки на цей вид допомоги можна подати через державний портал "Дія" або на платформі "єДопомога".

Переселенці можуть розраховувати на грошову допомогу від ООН. Виплати можна отримувати протягом кількох місяців по 2200 грн на особу. У січні можна зареєструватися на допомогу від ООН в офісах та виїзних пунктах у десяти регіонах: Харківській, Львівській, Дніпропетровській, Сумській, Чернігівській, Полтавській, Черкаській, Запорізькій, Одеській та Кіровоградській областях.

Заявки приймаються не лише від внутрішньо переміщених осіб, а й від українців у певних регіонах, які постраждали від бойових дій та повернулися на постійне місце проживання додому.

Джерело