Депутати закликали країни-члени ЄС збільшити військову, політичну та гуманітарну допомогу Україні

Європейський парламент офіційно закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца без подальшої тяганини поставити основні бойові танки Leopard 2 в Україну. Про це йдеться в щорічній доповіді про спільну зовнішню політику та безпекову політику, ухваленій сьогодні 407 голосами "за".

92 депутати проголосували "проти", 142 утрималися.

Європарламент закликав Шольца без подальших зволікань дати ЗСУ танки Leopard – офіційно

Депутати Європарламенту закликають до негайного розгортання сучасної зброї та протиповітряної оборони нового покоління, а також закликають Шольца поставити Leopard 2 в Україну, яка "гостро потребує військової допомоги та важкого озброєння, щоб виграти війну".

У доповіді депутати Європарламенту попереджають, що війна рф проти України, зростання глобального авторитаризму, "більш напористий" Китай і надзвичайна кліматична ситуація викликали тектонічний зсув у геополітичному ландшафті.

Депутати закликали країни-члени ЄС збільшити військову, політичну та гуманітарну допомогу Україні та зміцнити свою оборону у протидії російським загрозам європейській безпеці.

"За реакцією ЄС на агресивну війну Росії проти України уважно стежать автократії всього світу, і вона сильно вплине на їхню поведінку на міжнародній арені", – заявляють європейські депутати.

Також у доповіді йдеться, що ЄС має зробити процес ухвалення рішень гнучкішим та ефективнішим (більшістю, а не одностайно).

Джерело