Харчуватися повноцінно та збалансовано можна без світла та газу. Про це Суспільному розповіла кандидатка технічних наук Анастасія Лялик. За її словами, для цього потрібно запастися певними продуктами тривалого зберігання.

"Основні продукти, які мають бути у кожного українця – м'ясні та м'ясоовочеві консерви, крупи швидкого приготування, супи швидкого приготування, каші швидкого приготування, також це можуть бути прості мюслі, локшина. Галети, хлібці, мед, варення, горіхи. Це продукти, які довго зберігаються при кімнатній температурі".

Експертка каже, цими харчами можна повноцінно забезпечити організм необхідними вуглеводами, білками та жирами.

Що їсти, коли немає електрики та газу: поради експертки з Тернопільщини

"На сніданок може бути гранола, мюслі або вівсянка. Тут можна говорити, що вівсянка або кус-кус, або будь-яка кашка це той продукт який її можна запарити кип’яченою водою, навіть не обов’язково, щоб вона була 100 градусів залишити на 20 хвилин і, в принципі, повноцінний сніданок готовий. Якщо в нас є молоко ультрапастеризоване можемо залити гранолу або пластівці – це чудовий сніданок для дитини".

В обідньому списку Анастасії Лялик локшина, сир та овочі.

"Швидкий обід, який готується максимум 15 хвилин: якщо у вас є можливість загріти чи закип’ятити воду, треба залити локшину – це вуглевод, додаємо білок – сир тофу чи сир фета. Додати якусь частинку жиру, це може бути звичайна олія. Також тут мариновані квашені овочі, оливки як джерело поліненасичених жирних кислот таких як омега 3, омега 6, омега 9".

Експертка каже, між сніданком, обідом і вечерею має бути перекус.

"Джерело вуглеводів і білка – бобові, нут, квасоля, чечевиця. З нуту дуже легко зробити хумус, якщо він консервований, він може зберігатися при кімнатній температурі до року часу. Його можна перетерти, додати оливкову або соняшникову, або будь-яку іншу олію як джерело поліненасичених кислот. Ми можемо збагатити наш організм як білками, так і вуглеводами й, відповідно, жирами".

На вечерю можна приготувати кашу з тушонкою.

"Може бути гречка, може бути кус-кус. Це може бути розігріта будь-яка тушонка. Запарили гречку, рис, кус-кус. Рибна чи м’ясна консерва на ваш вибір, також квашені овочі. Як смаколики на вечерю для діток – мед, або варення з галетами, чи з хлібцями".

Продукти, які були у морозильній камері, ще добу можуть зберігатися після вимкнення електрики, каже Анастасія Лялик.

"Температра в морозильній камері тримається близько 24 годин. Стандартна температура морозильної камери -18. Морозилка, яка вбудована в холодильник -10-11 градусів. Тобто нам потрібно 24 години для того, щоб продукти не розморозилися. Продукти, які не варто споживати, коли немає газу світла і води – це м'ясо, риба. Коли немає електрики і холодильник не працює, можна виносити продукти на балкон, де нижча температура або ж використовувати холодильні акумулятори, які зможуть продовжити термін зберігання їжі на добу. Ми українці унікальна нація ми обов’язково переживемо цю зиму, переможемо і все в нас буде чудово".

Читайте також На Тернопільщині переселенці облаштовуються у відремонтованому гуртожитку

Джерело