В Палаці Казимирів Варшавського університету відбулася урочиста церемонія вручення Нагороди імені Івана Виговського. Однією з лауреаток стала докторка історичних наук Чорноморського національного університету (ЧНУ) імені Петра Могили Ольга Морозова.

Про це з місця події повідомили кореспонденти Суспільного.

Ольга Морозова є директоркою Українсько-Польського науково-дослідного інституту в ЧНУ. Написала понад 100 наукових статей на тему історії України, українсько-польських відносин. Статті друкувались в міжнародних наукових журналах України, Польщі, Чехії, Словаччини, Молдови, Румунії.

Миколаївська науковиця отримала у Польщі Нагороду імені Івана Виговського

"Для мене це велика честь. Щиро вдячна, що мою багаторічну діяльність на користь європеїзації України та розвитку українсько-польських відносин так високо оцінили. Це свідчить про те, що ця робота є потрібною та важливою", — сказала Ольга Морозова під час отримання нагороди.

У Миколаєві Українсько-Польський науково-дослідний інститут організував наукові симпозіуми, круглі столи, конференції на тему європейської інтеграції України, українсько-польських відносин.

"Це сприяло пришвидшенню європеїзації як Миколаївщини, зокрема, так і всієї України загалом. У рамках цієї співпраці я розповідав студентам із Миколаєва про історію європейської інтеграції та шлях Польщі до ЄС", — розповів професор Університету імені Адама Міцкевича в Познані Марек Міколайчик.

Повномасштабна російська агресія не перервала співпрацю Ольги Морозової з польськими колегами.

"Після вимушеного переїзду з Миколаєва до Польщі Ольга Морозова є активною представницею польської наукової спільноти. Бере участь у багатьох європейських проєктах ", — сказав Марек Міколайчик.

Що відомо Нагороду імені Івана Виговського засновано у 2014 році Центром східноєвропейських студій Варшавського університету та польськими університетами — Варшавським, Ягеллонським, Вроцлавським, Університетом Адама Міцкевича в Познані й чотирма університетами, що розташовані вздовж східного кордону Польщі. Нагородою відзначають здобутки громадян України, діяльність яких сприяє розвитку науки, культури, розбудові громадянського суспільства, обстоюванні демократичних цінностей та європейського вектора розвитку України. Лауреати отримують можливість пройти річне наукове стажування, відвідуючи шість польських університетів, де можуть проводити лекції на теми, що пов’язані з історією або сучасністю України та регіону, польсько-українськими відносинами, а також займатися власною архівною та дослідницькою роботою. Читайте також На Миколаївщині продовжують фіксувати пошкоджені та знищені військами РФ цивільні об’єкти У Миколаєві іноземні інструктори навчають азам тактичної медицини Не повернувся з полону. На Миколаївщині родина розшукує чоловіка

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Джерело