Завідувачка відділом аспірантури Центральноукраїнського національного технічного університету Ілона Андрощук стала лауреаткою державної стипендії Героїв Небесної Сотні. Прізвища стипендіантів у річницю Революції гідності оголосило Міністерство освіти і науки України.

Що відомо: на конкурс подали документи від 71 претендента, які працюють або навчаються у закладах вищої освіти та наукових установах, національних галузевих академій наук України. Ілона Андрощук визнана однією з переможців конкурсу на здобуття державної іменної стипендії імені Назарія Войтовича.

Кожна відзнака для мене особлива

Ілона Андрощук – доцентка кафедри економіки та менеджементу, працює у технічному університеті майже п'ять років. Зі слів науковиці, на цю стипендію її рекомендував університет.

"У цьому конкурсі є вимоги по віку — участь можуть брати молоді вчені до 35 років. Університет підказав мені, що є така стипендія. Я підсумувала свою роботу — підрахувала наукові публікації, отримала рекомендації та характеристики від керівництва закладу, рецензії професорів та надіслала в міністерство освіти".

Ілона Андрощук неодноразово вигравала конкурси на здобуття стипендій не лише в Україні, а й за кордоном. Під час навчання в аспірантурі отримувала стипендію від словацького уряду. Говорить, попри це — кожна відзнака для неї особлива.

"Незважаючи на свої напрацювання, я намагаюсь постійно брати участь у різних проєктах, накопичувати свій досвід. Немає значення кількість, завжди потрібно працювати на якість та постійний розвиток. Тут не стільки важлива матеріальна винагорода, як визнання мене як науковиці. Для мене ця стипендія — це своєрідне підтвердження того, що я не стою на місці".

Кропивницька вчена написала майже 100 наукових публікакцій. Тематика її робіт пов'язана з розвитком сфери вищої освіти.

"До прикладу, я аналізувала результати ЗНО на Кіровоградщині. Якщо подивитись на них, то діти мають високі показники. Але в той же час, вони не вступають у місцеві навчальні заклади, а виїжджають за межі регіону. Для порівняння, у Чернівецькій області, яка за площею є майже такою самою, як наша, залишаються жити 80% випускників". Ілона Андрощук має три вищі освіти. Дві здобула у Кропивницькому в ЦНТУ, третю — у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича. Вільно розмовляє французькою та англійською мовами.

"Часто мене запитують: Чому ти не виїжджаєш за кордон? Я можу поїхати в Європу, подивитись на красиві історичні пам'ятки, але ж в Україні їх не менше. Багато хто за кордоном не знає, яка прекрасна наша країна. Якими унікальними є українці, які можуть пристосуватися до будь-яких умов. Але чомусь ми недооцінюємо себе та те, що маємо. Це я і намагаюсь під час лекцій доносити своїм студентам. Без освіченої молоді неможливо відбудувати жодну державу. Адже від них залежить, якою буде Україна через 10-20 років".

Стипендію імені Назарія Войтовича Ілона Андрощук отримуватиме з січня по грудень 2023 року. Сума грошової виплати складає майже п'ять тисяч гривень на місяць.

Що відомо

У 2016 році Ілона Андрощук стала лауреатом стипендії Президента України. Тоді вона була аспіранткою кафедри економіки, менеджменту та комерційної діяльності ЦНТУ. У 2020-2021 роках двічі вигравала конкурс на стипендію Президента України та Кабінету Міністрів України для молодих вчених. Крім цього, здобула першу премію Кіровоградської ОДА та облради молодим науковцям (2020 рік).

Читайте також Всю премію — для ЗСУ. Як вчителька з Новоандріївки на Кіровоградщині допомагає бійцям. Учитель із Кропивницького отримав відзнаку Національної премії Global Teacher Prize Ukraine. "Читаю лекції з історії побратимам". Як викладач з Кропивницького став захисником України. Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Джерело