У Рівному запустили онлайн-опитування жителів міста щодо сортування побутових відходів. Про це Суспільному розповіла екоактивістка Оксана Майборода. За результатами анкетування планують удосконалити роботу зі збору вторсировини, її сортування та подальшої переробки.

Опитування проводиться у рамках інформаційної кампанії GoZeroWaste, розповідає Оксана Майборода.

"Це інформаційно-просвітницька ініціатива, яка спрямована популяризувати свідоме споживання через організацію лекцій, майстерок, екскурсій та інших заходів. Один з таких відбувся кілька тижнів тому у Рівному. Це був захід зі збору відсортованої вторсировини. Багато людей зверталися до нас, запитували, куди подіти відходи, тому ми організували відвіз вантажівкою. Вирішили зробити у пробному форматі, поки у нашому місті немає спеціальних зелених островів", — зазначила вона.

Сортування побутових відходів: у Рівному запустили онлайн-опитування жителів

Оксана Майборода додала: багато людей відгукнулось на цю ініціативу.

"Тож після заходу ми вирішили поцікавитись у містян їхньої думки щодо сортування побутових відходів, аби розуміти, як нам діяти далі, які є потреби серед населення, які проблеми існують наразі та як їм було б зручно сортувати відходи. І, звісно ж, чи цікаві населенню подібні зустрічі", — пояснила екоактивістка.

Читайте також: Туалетний папір за вторсировину: у Рівному екоактивісти організували мобільний пункт збору сміття

Без інформаційно-просвітницької складової реформи поводження з відходами не буде, зауважила Оксана Майборода.

"Хочеться, щоб люди мали розуміння, адже це наша цивілізація, європейський курс. GoZeroWaste — це не тільки про довкілля і здоров'я, це також економіка, незалежність від Росії. Багато хто не знає, як ми допомагаємо ворогу, коли купуємо одноразовий пластик, той же самий одяг зі штучного матеріалу, до прикладу, з поліестеру. Більшість великих компаній сировину закуповують через Китай, а Китай бере в Росії. Відповідно фінансування йде і туди. Тому це дуже важливо", — сказала вона.

Анкетування містян триватиме до 1 грудня 2022 року. Долучитись до опитування можна тут.

Читайте також Запаси води: як розрахувати потребу та скільки зберігати — пояснення рівненських спеціалістів "Рухаються мегабайти, а не громадяни з довідками": на Рівненщині готують єдину інформсистему соцсфери

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Ми у Twitter

Джерело