рф масштабними обстрілами української енергетичної інфраструктури може призвести до блекауту, який триватиме від 12 годин до 7 діб.

Три найгірші сценарії блекауту в Україні: скільки часу та які області залишаться без електрики

Про це пише Forbes з посиланням на звіт, який є в розпорядженні уряду.

Існує три сценарії розвитку подій через ворожі терористичні удари по енергетичній інфраструктурі країни.

Перший сценарій: блекаут на Лівобережжі України

За таким сценарієм росія завдає масованих ракетних ударів по транзитних підстанціях, які передають електроенергію із заходу на схід країни та бʼє по електростанціях на Лівобережжі.

За таких умов без світла залишаться Чернігівська, Сумська, Полтавська, Дніпропетровська області, а також підконтрольні Україні частини Харківської, Донецької та Луганської областей. Частково – Миколаївська, Херсонська, Кіровоградська, Черкаська та Київська області разом із лівим берегом Києва. Орієнтовний час відключення – від 12 до 24 годин.

Другий сценарій: блекаут всієї країни

росія масовано атакує електростанції та підстанції по всій країні, проте Україна може заживитися від європейської енергосистеми. Час відновлення електропостачання – 12-24 години.

Третій сценарій: блекаут на 7 днів

російські терористи масовано атакують по відкритих розподільчих пристроях атомних станцій, а також по підстанціях, які з’єднують українську енергосистему з європейською.

Атомні станції можуть втриматися в роботі на одному енергоблоці, маючи 100-140 МВт на власні потреби. Але в разі завдавання удару в безпосередній близькості до АЕС з високою ймовірністю атомні станції будуть зупинені. Тоді запустити АЕС не вдасться за 2 години.

Джерело