Виробники електроенергії зараз покривають близько 75% потреб споживання. Про це повідомили в “Укренерго”. Станом на 11:00 введено в роботу ще один атомний блок, збільшується потужність до планового рівня на інших. Проте ще 25% електроенергії все ще залишаються в дефіциті, тому 26 листопада на всій території України діє режим обмеження споживання.

В “Укренерго” також звернули увагу, що компанія більше не зазначає, які саме види відключень, аварійні чи планові, будуть застосовані: це вирішують обленерго.

“Зараз ми змінили тактику, і доводимо до обленерго не те, на скільки мегават треба обмежити споживання в кожній області, а навпаки, яким є ліміт споживання в області”, — розповів голова правління Володимир Кудрицький в ефірі телемарафону “Єдині новини”.

Виробники електроенергії зараз покривають близько 75% потреб споживання —

Тобто диспетчери обленерго отримують показник споживання для області, перевищувати який не можна. А от схему відключень, яка дозволить дотримуватися встановленої норми споживання, кожне обленерго складає самостійно.

Читайте також: На ракетні обстріли наклалися погодні умови — в "Укренерго" пояснили, чому не всім відновили світло

“Нагадуємо, що зараз кожен українець, в будинок якого повернулось світло, може допомогти швидше повернути його іншим, просто заощадливо споживаючи електроенергію”, — наголосили в “Укренерго”.

Це дозволить менше застосовувати обмеження, спрямовані на попередження аварій, а також дасть змогу енергетикам зосередитися на ремонтах пошкоджених об’єктів, від яких залежить живлення цілих областей.

Що відомо

23 листопада Росія всьоме здійснила масований ракетний удар по енергетичній інфраструктурі України. Ударів зазнали житлові будинки, ТЕЦ, ТЕС і електропідстанції у Києві, Київській, Вінницькій, Львівській та Запорізькій областях. У Києві та області внаслідок обстрілів є загиблі та поранені. По всій Україні запровадили аварійні відключення світла. Світло вимкнулось у Молдові. Через обстріли українці опинились не тільки без світла, а й без водопостачання та зв'язку.

Міжнародні партнери надсилають Україні обладнання, яке має допомогти пережити блекаут та підготуватися до зими. Зокрема Франція відправила сотню потужних генераторів, Прага — обігрівачі та медобладнання, Рига — теплові гармати, USAID передали ковдри для Укрзалізниці.

Читайте також

В уряді розглядають три сценарії блекауту

Блекаут в Україні. Чи можуть російські обстріли повністю відключити електрику в країні

Як зігрітися, що їсти, де знайти питну воду та як лишитися на зв'язку: поради на випадок блекауту

Зима і Люди

Джерело