У Чернівцях терапевтка Діана Мироняк провела курс із надання домедичної допомоги при зупинці серця та знепритомненні. Суспільне публікує її поради щодо дій, які необхідно виконати до прибуття швидкої допомоги.

1. Зателефонуйте до швидкої

Як тільки ви побачили людину, яка знепритомніла, в першу чергу потрібно викликати медиків. Якщо поруч з вами хтось є, попросіть конкретну людину викликати лікаря, в той час, поки ви надаватимете домедичну допомогу.

Як надати домедичну допомогу при раптовій зупинці серця та знепритомненні: пояснення терапевтки з Чернівців

2. Перевірте дихання

Наблизьте ваше обличчя до рота і носа постраждалого та послухайте чи він дихає. Якщо дихання є — підіймається тепле повітря і видно, як підіймається її грудна клітка.

3. Якщо людина не дихає, підготуйтесь робити непрямий масаж серця

Покладіть долоню однієї руки посередині грудної клітки, а другу долоню поверх першої. Важливо знайти правильне місце, де проводити натиски. Це можна зробити методом букви "В" або зайчиків, коли один палець ставлять між ключицями, а інший на ділянку сонячного сплетіння. Саме тут потрібно проводити натискання.

4. Натискайте на грудну клітину 30 разів по п'ять підходів

Зробіть 30 натисків на грудну клітку обома руками. Після цього два вдування "із рота в рот" тривалістю 1 секунда кожне. Слідкуйте за підняттям грудної клітки, щоб переконатися, що повітря надходить у легені. Під час виконання поштовхів руки не згинайте в ліктях.

Зробіть п'ять таких підходів із 30 натискань та двох вдихів. Повторно перевірте дихання. У разі відсутності дихання продовжуйте проведення серцево-легеневої реанімації, перевіряйте дихання через кожні кілька хвилин.

Читайте також

Де у Чернівцях можна пройти курси домедичної допомоги. Перелік

Як війна впливає на військових та чи всім потрібна реабілітація: розмова з психологинею з Чернівців

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected]

Джерело