У Черкасах вдруге за сезон розквітли каштани. Спровокувати це могло нетипове для нашого клімату зниження температури повітря, посуха чи збільшення вологості, пояснив Суспільному еколог Олександр Спрягайло.

Перехожі здивовано підіймають погляд вгору — на бульварі Шевченка вдруге розквітло каштанове дерево.

Красива аномалія: у Черкасах квітнуть каштани

"У вересні побачити каштанові свічки — дуже незвично. Хоча у новинах часто бачу про аномальне цвітіння дерев чи кущів восени", розповіла черкащанка пані Галина. За її словами, разом із внучкою вони побачили незвичайне дерево на бульварі Шевченка приблизно тиждень тому. Щовечора гуляють та спостерігають за деревом: половина рослини має жовте листя, що опадає, інша — вкрилася квітками.

"Таке повторне цвітіння не нормальне для нашого регіону, але останнім часом це трапляється часто", — пояснив еколог Олександр Спрягайло.

За його словами, аномалію могли викликати нетипові погодні умови або механічне пошкодження:

"Таке цвітіння може викликати нетипове для нашого клімату зниження температури повітря, посуха чи збільшення вологості. Могло викликати також механічне пошкодження дерева, тобто все, що спричиняє стрес рослини".

За ловами Олександра Спрягайла, це може призвести до загибелі рослини. Утім черкаському каштану це навряд зашкодить:

"Сподіваємося, що осінь ще триватиме в Черкасах та значної шкоди дерево не отримає".

Побачити каштан, що потрапив у сюжет Суспільного, можна на розі вулиць Припортова — бульвар Шевченка.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також На Черкащині офіційно дозволили відвідування лісу. Але є обмеження На Черкащині прогнозують заморозки На Черкащині вродили яблука: що буде з цінами

Джерело