Приїхала в Україну жити, вийшла заміж за земляка і створила сім'ю. Єврейка Дана Вебер шість років живе в Умані. Свято Рош га-Шана, на яке нині збираються паломники з усього світу, для її народу особливе. Які свята ще відзначають хасиди та за що моляться — вона розповіла Суспільному.

Для хасидів Рош га-Шана — це Новий рік, пояснила Дана:

"Традиційно під кінець року кожен молиться, щоб наступний рік для нього був хорошим. сказав, що хто буде біля нього на Рош га-Шана, того Бог поставить на хороше місце. Тому всі хочуть приїхати сюди на це свято".

В Умані жінка живе шість років:

"Я почуваюся тут, як вдома. Коли я приїхала в Україну, на душі стало добре. Тому і вирішила тут лишитися, знайшла собі квартиру, щоб жити".

В Україні Дана зустріла свого майбутнього чоловіка, теж єврея, який прожив в Україні вісім років. Тут і народжувала свою доньку Паулу, якій нині 1,5 року. Вона відвідує уманський дитсадок.

Чоловік, пояснила Дана, допомагає людям у медичній сфері. Однак це, з її слів, більше як допомога, а не бізнес. Сама ж вона допомагає ізраїльським жінкам, які народжують в Україні. Крім того, вони приймають туристів у готелі на Рош га-Шана.

Читайте також: Святкування Рош га-Шана в Умані — як проводять підготовку

"Люди їдуть, навіть попри те, що війна. Вони вже звикли, бо в Ізраїлі щороку війна. Ми, чесно кажучи, не чекали, що їх стільки буде цьогоріч в Умані".

Крім Рош га-Шана, у євреїв є ще три паломницькі свята — День народження раббі Нахмана, Сукот і Ханука, розповіла Дана. У ці дні хасиди теж приїжджають до могили цадика.

Утім сім'я Дани теж святкує й український Новий рік: ставлять вдома ялинку і дарують один одному подарунки.

"Ми маємо вже тут чимало друзів, знайомих. Шість років — це все-таки не один день. Дуже хороші люди тут. Коли почалася війна, сюди їхали багато людей із територій, де було небезпечно. Єврейські готелі приймали їх, вони могли тут поїсти, поспати. Також ми надавали гуманітарну допомогу, речі для дітей", — розповіла жінка.

Паломники, які нині їдуть до Умані, моляться за мир в Україні, зазначила Дана:

"Ми збиралися біля входу до могили раббі Нахмана і молилися за Україну, щоб тут все було добре".

Що відомо У перший день повномасштабного вторгнення в Україну російські війська завдали ракетного удару по центру Умані. Попри повномасштабну війну в Україні хасиди їдуть в Умань аби у вересні відзначати юдейський новий рік. Майже пів тисячі вірян станом на 5 серпня вже прибули до Умані, розповіла міська голова Ірина Плетньова. СБУ та Національна поліція рекомендують паломникам-хасидам утриматися у 2022 році від візиту до України на святкування Рош га-Шана В Умані на Черкащині посилюють безпекові заходи. Вони діятимуть із 19 по 30 вересня, повідомив Суспільному керівник Черкаської ОВА Ігор Табурець. У 2022 році Рош га-Шана триватиме із 25 до 27 вересня. У 2021 році на святкування прибуло 30 тисяч паломників, у 2020 – дві з половиною тисячі. Заборонити продаж алкоголю та піротехніки. Таке рішення ухвалили в Умані у зв'язку з приїздом паломників-хасидів. Також заборонили продаж пневматичної зброї та іграшок, що імітують зброю. Роблять це задля уникнення конфронтації між поліцейськими та людьми, що мають при собі макет вогнепальної зброї.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також Рош га-Шана в Умані: як працюють обмеження на період святкування Рош га-Шана в Умані: влада ухвалила низку заборон Попри небезпеку: на Черкащину прибули понад тисяча хасидів "Моліться за мир": хасидів закликають не їхати до Умані

Джерело