Педіатр, хірург, гінеколог, травматолог та УЗД-спеціаліст — п’ять лікарів різних спеціальностей Чигиринської багатопрофільної центральної лікарні щотижня відвідують два-три села у громаді. Обстежують тих, хто не може самотужки дістатися до медзакладу на консультацію, розповів Суспільному лікар Ігор Огиренко.

Медична підтримка: селами Черкащини їздять мобільні бригади лікарів

Такі виїзди медиків стали можливими завдяки допомозі доброчинників "Волонтерського Руху", розповів лікар.

"Благодійна організація нам надає безоплатно пальне, також допомагають медикаментами і розхідними матеріалами. Тому ми людям видаємо безоплатно препарати, яких вони потребують", — пояснив він.

У Топилівці живуть тисяча п’ятдесят осіб, зазначив Ігор Огиренко. З його слів, це одне з найвіддаленіших сіл, яке не входить у Чигиринську громаду:

"Це село Сагунівської громади. Графік формуємо незалежно від кількості пацієнтів. Хочемо охопити найвіддаленіші села, навіть ті, де дуже мало людей".

Про приїзд лікарів жителів Топилівки сповіщає завідувачка фельдшерсько-акушерського пункту Оксана Курилець.

"Хто особисто мене відвідував і кого я знала сама — я їх попереджала, що будуть вузькі спеціалісти: в кого є проблеми, щоб зверталися", — зазначила вона.

Медикиня переїхала на Черкащину з Харкова. ФАП очолила на початку вересня. З її слів, такі приїзди особливо важливі для переселенців, які дезорієнтовані і не знають, куди звертатися за медичною допомогою.

Частими відвідувачами педіатрів є мами з малюками до року, розповіла лікарка Вікторія Кошова:

"І місячні є, і тримісячні, на планові огляди приходять. Не у всіх селах є свої лікарі, у деяких є медсестра і фельдшер".

64-річна Євдокія Білецька на прийом до лікаря потрапила першою. Певний час вона лікувалася вдома сама, та зачувши про приїзд фахівців, одразу записалася:

"Почула, що тут лікарі, то і прийшла до них. Ато вдома лікуюсь-лікуюсь, але ніяких зрушень немає".

У пані Євдокії підвищений рівень цукру в крові, пояснив лікар Михайло Лещенко. З його слів. жінка звернулась вчасно, та більшість пацієнтів мають задавнені хвороби через неможливість дістатися до лікарні.

"З дальніх сіл, з якими автобусне сполучення погане, люди приїжджають із запущеними випадками", — зазначив він

Зі слів Ігоря Огиренка, договір із волонтерською організацією діятиме до лютого.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також Арттерапія під час війни: у черкаському університеті вчилися долати стрес Підготували до зими: на Черкащині завершили ремонт інфекційного відділення лікарні Інструменти для операцій: медики Черкас отримали допомогу від литовських колег

Джерело