У Черкасах на виставці покажуть гравюру з російським кораблем, на якій свої автографи лишили Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний, Роман Грибов та керівник Черкаської військової адміністрації Ігор Табурець.

Презентація виставки відбудеться в один день із відкриттям нового артпростору, розповів Суспільному організатор виставки та засновник артстудії "Склад №5" Олександр Чорновол.

Зі слів Олександра Чорновола, у Черкасах відбудеться відкриття виставки та артстудії "Склад №5".

У Черкасах покажуть гравюру з російським кораблем, яку підписав Залужний

відкриття галереї планувалось ще до початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну:

"Мені завжди хотілося відкрити незалежну галерею, артпростір в Черкасах, де можна організовувати не тільки виставки художників, фотографів, скульпторів, а й проводити музичні та поетичні вечори, перфоманси, мистецькі зустрічі та майстер-класи. В цій ідеї мене дуже підтримав мій хороший друг художник Олександр Шепеньков, вдячний йому за віру у проєкт.

За словами пана Олександра, спочатку проєкт "заморозили" через коронавірус. Потім розпочалось повномасштабне вторгнення Росії, тож відкриття галереї довелось відтермінувати.

"Після 24 лютого мене познайомили з Сергієм Биковим по доброчинному проєкту криптоарту, котрий ми теж плануємо презентувати. Він перейнявся ідеєю створення артпростору і дуже допоміг в завершенні приміщення".

На відкритті галереї відбудеться презентація виставки "Сьомий" сучасного художника Дмитра Кришовського. З автором виставки, зі слів засновника галереї, знайомий з часів студентства:

"З Дмитром Кришовським я знайомий ще зі студентських часів, ми разом навчались у ЧДБК на кафедрі дизайну. Я слідкую за його творчістю, допомагаю з друком. Тому моєю давньою метою було влаштувати йому першу персональну виставку у Черкасах. У місті, де Дмитро виріс, навчався, почав малювати та здобув художню освіту. Я радий, що нова галерея відкривається потужною виставкою чудового художника".

Як пояснив Олександр Чорновол, на своїй персональній виставці він представлятиме графіку й артоб'єкти, створені під час повномасштабного вторгнення:

"Тонка деталізована графіка пронизана надією і сподіваннями, сумним гумором та іронією — це реакція на останні події у житті кожного українця. Творчість Дмитра давно оцінили у мистецьких колах столиці й за кордоном, але в сучасних реаліях більшу цінність має визнання Головнокомандувача Збройних Сил України Валерія Залужного. Автограф Валерія Залужного, Романа Грибова та Ігоря Табурця на оригіналі гравюри «Руський воєнний корабль, іді на**й » можна буде побачити на виставці".

Автор виставки Дмитро Кришовський розповів про свої роботи: "Я завжди казав, що однією з основних функцій художника — є фіксація часу та рефлексія на те, що відбувається навколо нього. Я художник, тож просто роблю улюблену справу".

Мистецтво теж допомагає нашим Збройним Силам України, — прокоментував Олександр Чорновол.

Організатор зазначив, що на виставці можна буде придбати лімітовані принти, листівки й футболки з роботами автора. Частина отриманих коштів буде спрямована на допомогу ЗСУ.

Відкриття та виставки відбудеться 24 вересня о 16:00.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також Замість оцінок – "Я в тебе вірю": як вчать п'ятикласників у черкаській гімназії Збирали на дрони для ЗСУ: у черкаській школі відбувся доброчинний ярмарок

Джерело