На 40 відсотків скоротилася кількість вакансій в області порівняно з 2021 роком, розповіла заступниця директора обласного центру зайнятості Марина Сорокіна. З її слів, усе тому, що на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну люди виїжджали та закривали підприємства.

Ринок праці під час війни: на Черкащині на 40% зменшилася кількість вакансій

Черкащанка Ірина Серветник все життя працювала інженером, а за три роки до пенсії залишилася без роботи:

"Я маю вищу технічну освіту, мені за фахом нічого не могли запропонувати. Однак потрібно було йти на роботу, коли мені запропонували — я пішла".

Відтепер працює у міській доброчинній організації. З її слів, колективом і умовами задоволена:

"Я з задоволенням один місяць відпрацювала і коли мені запропонували лишитись на другий місяць на цій самій роботі, то я навіть не сумнівалась".

Черкащанка Катерина Петросянс за освітою психолог, за спеціальністю роботу теж не знайшла, тому також влаштувалася до цієї ж організації:

"Захотілося займатися доброчинною діяльністю і мені подруга порадила, що можна через центр зайнятості влаштуватись".

Директорка благодійної організації "100 відсотків життя Черкаси" Марина Стадник розповіла, що необхідних працівників їй скерував Центр зайнятості:

"Наразі, починаючи з серпня цього року, у нас працюють три соціальні працівники, які залучаються до підтримки діяльності двох центрів, які функціонують на базі організації центру інтеграції для людей, звільнених з місць позбавлених та безпритульних та жіночого кризового центру Мережка".

Та не всім щастить знайти роботу, зауважила заступниця директора обласного центру зайнятості Марина Сорокіна. Підприємства масово закривались, а тому кількість вакансій в цьому році зменшилася:

"Якщо торік у нас було майже 21 000 вакансій, то в поточному році всього 12 500 вакансій. Найбільший спад вакансій відбувся саме на початку повномасштабного вторгнення — з лютого по квітень".

Зареєстрованих безробітних в центрі зараз 800, тоді як вакансій залишилося 700.

"Якщо ми не можемо знайти роботу за спеціальністю, ми пропонуємо пройти професійне навчання за іншою професією. Наприклад зараз дуже популярна професія швачки", — пояснила Марина Сорокіна.

Вона зазначила, що роботодавців також стимулюють створювати нові робочі місця:

"У нас є популярна програма компенсації єдиного соціального внеску. Тобто, якщо роботодавець створює нові робочі місця і гарантує працевлаштування на два роки в пріоритетних видах діяльності, то йому компенсується протягом року сплата єдиного соціального внеску".

Авторка Ольга Мацканіч

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також Здорожчала свинина: чому на Черкащині відмовляються від утримання свиней Черкаські волонтери збирають макулатуру, щоб монетизувати її на потреби ЗСУ Волонтерська допомога фронту, біженці та почуття: черкаський музичний гурт випустив дебютний кліп

Джерело