Студентки Черкаського художньо-технічного коледжу розписують стіни укриття черкаського колегіуму. У цьому сховищі під час повітряних тривог навчаються учні початкової школи, розповіла Суспільному директорка закладу Інна Косенкова.

Замість побіленої цегли діти тепер бачать зображення українського села: з деревами, хатиною та квітами.

Із соняхами й калиною: у черкаському колегіумі розмалювали укриття

Зі слів директорки, спочатку за пензлі взялися учні з батьками, далі вирішили залучити майбутніх художниць та реставраторок – студенток Черкаського художньо-технічного коледжу.

Така практика стала для них нагодою вдосконалити свої мистецькі навички, розповіла завідувачка відділення архітектури й мистецтва Ірина Бондар.

"До нас звернулися напередодні Дня Незалежності із проханням завершити розпис укриття. Ми подумали, що це був би цікавий досвід співпраці для наших студентів. Ми пов’язали кілька елементів однією темою, хотіли додати ігровий момент, хотіли наповнити це приміщення життям, радістю, щоб колись це залишилось як пам’ять", – розповіла вона.

Працюють над розписом студентки-третьокурсниці.

"Водоемульсійка буде довше триматися на стіні, навіть якщо розмальовувати стіну, яка надворі. Її дощ не змиє та і в цілому вона протримається довше", – пояснила художниця Каріна Цьопа.

Їм покидали варіанти, що можна було б зробити на цій стіні, а який обрати вирішували вже на місці з викладачем, додала студентка.

Координує роботу своїх підопічних викладачка спеціальних дисциплін Віолетта Сільверстова:

"Я кажу їм, щоб відходили час від часу і дивилися на свою роботу, щоб бачили загалом цілу стіну. Тобто не окремі компоненти, а цілісну композицію. Щоб все було гармонійно", – пояснила вона.

Студентка-художниця Тетяна Зіновська створювала квіткову композицію:

"Там була біла стіна і я захотіла намалювати соняхи, у нас в Україні гарні поля з соняхами. А ще додала червону калину. Вийшло, на мою думку, патріотично".

Цю кімнату батьки школярів почали розписувати влітку, розповіла вчителька початкових класів Анастасія Дяченко. Малюнки на стінах, з її слів, стали елементами наочності в освітньому процесі:

"Бажано, щоб вони сюди не потрапляли, щоб не було повітряних тривог. Але коли вони вже тут, то вони ці малюнки розглядають і це також допомагає. Ми з ними обговорюємо, наприклад, дерево: описуємо кольори, створюємо якісь речення, історію вигадуємо. І це їх відволікає".

Під час повітряної тривоги у сховище спускаються 250 учнів перших, других та п’ятих класів, які навчаються в колегіумі у звичному режимі — за партами, розповіла директорка закладу Інна Косенкова. Загалом, з її слів, укриття вміщує пів тисячі людей.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також Волонтерська допомога фронту, біженці та почуття: черкаський музичний гурт випустив дебютний кліп Палац культури "Дружба народів" у Черкасах — про яку "дружбу" йдеться та чи варто його перейменовувати Чому "Черкаси". Походження назви міста — пояснення черкаського історика

Джерело