Ліквідовували наслідки прильотів, знешкоджували вибухонебезпечні предмети та розміновували Дніпро. За 205 днів повномасштабної війни черкаські рятувальники навчилися працювати по-новому та стали ще сильнішими, розповів водолаз-сапер Олександр Мороз.

Як змінилася їхня робота від 24 лютого, напередодні професійного свята рятувальники розповіли Суспільному.

205 днів війни очима ДСНС: як працюють черкаські рятувальники

Дорогою на виклик пожежний рятувальник Сергій Волошин розповів, що з початку повномасштабного вторгнення роботи менше не стало:

"Ми все-таки готові до будь-яких надзвичайних ситуацій, щоб то не було: не то приліт, не то будь-яка аварія".

Наслідки ракетних ударів, пригадав Сергій, доводилося ліквідовувати у перші дні війни:

"Ми виїжджали на збиту ракету й уламки. Потрапили на приватну територію. Там нам довелося змивати дизель, масло із понівечених уламками машин".

Нині ж виїжджають в основному на пожежі та ДТП. Для цього мають усе необхідне.

"На службовому авто ми виїжджаємо переважно на ДТП. Автомобіль обладнаний новітнім інструментом, щоб в будь-якій ситуації ми змогли швидше і оперативніше зробити свою роботу та доправити людину до автівки швидкої медичної допомоги", — прокоментував рятувальник.

Натомість робота водолаза-сапера Олександра Мороза за час війни змінилася. Якщо раніше вилучав вибухонебезпечні предмети часів Другої світової, то нині доводиться працювати із сучасними:

"Роботи і території розширилися, напрямки збільшилися. Нині більшість боєприпасів — сучасні. Тож коли сапери працюють, вони ще й підвищують кваліфікацію".

Із 24 лютого він вилучив більше тисячі вибухонебезпечних предметів.

Розміновувати доводилося і черкаський Дніпро, розповів Олександр. Працювати на воді з вибухонебезпечними предметами було складніше, ніж на суші:

"Водний простір ускладнений тим, що це глибина, видимість обмежена, течія. Ну і обладнання, в якому працює водолаз-сапер, ускладнює рухи. І ще низка факторів".

І Олександр, і Сергій зазначили: повномасштабне вторгнення змінило їх як людей, зміцнило як професіоналів та змусило ще сильніше любити свій фах.

Повне відео:

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також Українські пісні в супроводі бандури та гітари: черкаські музиканти збирали кошти на ЗСУ Автомобільне підсилення: черкаські аграрії передали ЗСУ всюдиходи Вчать історію і граються: у Черкасах триває проєкт "СпівДія заради Дітей"

Джерело