Історію Черкас тепер можна почути у тролейбусах. Таку аудіоекскурсію "Невідоме про відоме" розробило управління культури Черкаської міськради до 736-річниці з дня заснування міста.

На вуличках, яких зупиняються, звучить інформація про них: від історичних подій, які там відбувалися, до фактів про пам’ятки архітектури, що там розташовані. Про це розповіла Суспільному начальниця управління культури Валентина Шепецька. Послухати історії можна поки що у тролейбусах "1" та "1А".

До Дня міста: у тролейбусах зазвучали аудіоекскурсії про Черкаси

Відтепер пасажири тролейбусів "1" та "1А" курсують під розповіді про історію Черкас. За словами містянки пані Любові, так їхати стало цікавіше:

"Ініціатива мені подобається, не сумно їхати, оскільки інформацію дізнаєшся. Я не знала, наприклад, що бульвар Шевченка має таку історію".

Утім є і ті, кому такі екскурсії заважають. Недоречними у тролейбусі їх вважає черкащанка Тетяна:

"Взагалі це зайве, тому що кожен пасажир зі своїми думками їде, спілкується з кимось. Мені здається, це не дуже хороша ідея".

Натомість за словами водійки тролейбуса пані Лідії, більшість пасажирів хвалять екскурсію. Та й самій працювати під цікаві факти з історії міста цікавіше:

"Багато розповідається про місто, про його заснування, про історію. Я думаю, що людям дуже приємно і на роботу їхати, і послухати це все".

Голосом речника Черкаської ТРО Максима Дубінського озвучують кожну зупинку, а тепер ще й історичні факти про Черкаси. Розповів, що долучився до цього проєкту із задоволенням:

"Традиційно у треті вихідні вересня Черкаси відзначають День міста. Цьогоріч виповнюється 736 років із заснування. Мій голос звучить в черкаських тролейбусах вже років чотири певно. А ось нещодавно звернулися з управління культури, тож я погодився на таку ідею".

Створити аудіоекскурсію вирішили у тролейбусах, щоб якомога більше людей змогли її почути, прокоментувала начальниця управління культури Валентина Шепецька:

"Під час руху пасажирів у транспорті, а також, коли тролейбус зупиняється на зупинці, черкасці чують привітання з днем народження рідного міста і відповідно вони отримують інформацію про ті історичні об’єкти, пам’ятки, про певні події, які відбувалися в історії".

Над історичною аудіодобіркою працювали наукові працівники краєзнавчого музею. Директорка Ірина Собко зазначила, що намагалися зробити екскурсію цікавою та пізнавальною як для містян, так і гостей міста.

Послухати аудіоекскурсію можна з 16 до 18 вересня на маршрутах "1" та "1А", зауважили в управлінні культури. Якщо містянам сподобається така ініціатива, то її продовжать.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також На Черкащині вродили яблука: що буде з цінами В Умані обмежили доступ до району паломництва хасидів Українські пісні в супроводі бандури та гітари: черкаські музиканти збирали кошти на ЗСУ

Джерело